Одноріг

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Одноріг, -рога, м. 1) Единорогъ. В святого Юра з буйного тура (труба), в Господа Бога з однорога. Гол. IV. 544. 2) Насѣк. Носорогъ. 3) Вилы съ однимъ рожкомъ.

Сучасні словники

"Словопедія"

ОДНОРІГ легендарний звір з одним рогом на лобі. (EET)УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

УКРЛІТ.ORG_Cловник

Одноріг, рога, м. 1) Единорогъ. В святого Юра з буйного тура (труба), в Господа Бога з однорога. Гол. IV. 544.

2) Насѣк. Носорогъ.

3) Вилы съ однимъ рожкомъ. Словарь української мови: в 4-х тт. / За ред. Б. Грінченка. — К., 1907—1909. — Т. 3. — С. 41.


Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Одноро́г (укр. Одноріг) — село, входит в Белоцерковский район Киевской области Украины. Соседствующиесела: Поправка, Черкас. Население по переписи 2001 года составляло 175 человек. Почтовый индекс — 09181. Телефонный код —4563. Занимает площадь 7 км². Код КОАТУУ — 3220485302. Wikimedia Foundation. 2010.

Єдиноріг - (ссавець родини дельфінових), одноріг, однорожець, нарвал Словник синонімів української мови

Ілюстрації

Одноріг.jpg Эдиноріг.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=3y7fwuks7wY

Матеріал з Вікіпедії

Єдиноріг — міфічна істота, що символізує доброчесність. Зазвичай єдинорога уявляють у вигляді коня із рогом. Згідно із езотеричними вченнями, має біле тіло, червону голову та сині очі. Перші зображення єдинорога зустрічаються приблизно у 4 ст. до н. е. на печатках із древніх міст долини Інду. Зустрічається в «Атхарваведі» та «Махабхараті». Грецька й римська традиції розглядали єдинорога як реально існуючу тварину, його появу зв'язують із Африкою або Індією. Зустрічається в традиціях багатьох народів. За словами Карла Юнга, «Єдиноріг не є поодинокою сутністю, це — казкова істота з численними варіаціями: наприклад, існують однорогі коні, віслюки, риби, дракони, скарабеї тощо. Суворо кажучи, ми маємо справу з темою єдиного рогу (алікорн)»

На Сході єдинорог зображався у вигляді кози, пізніше, на Заході — оленя, коня. Спочатку єдинорога вважали істотою чоловічої статі, пізніше — жіночої.

Більше читайте тут : [1]