Огаркова Олена Миколаївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Огаркової Олени Миколаївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта». сторінка студента

Завдання 1. ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування працівників ДНЗ №480 щодо їх компетентності у сфері ІКТ. https://goo.gl/forms/R6d4GB1pqySLur8S2
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу
Апаратне забезпечення:
-комп’ютер - 2 шт;
-комп’ютерна периферія – 2 шт;
-ноутбук -1 шт;
-принтер 1 шт;
-інтерактивна дошка – 1 шт.
Програмне забезпечення:
-операційна система Windows 7;
-антивірусна програма Avast Professional Edition;
-робота з документами в Microsoft Office;
-Wi-Fi.

Завдання 2. Створення пошти, сторінки Google+ та блогу консультацій.


Блогднз480

Поштаднз480

Гугл+480


Робота з батьками це невід’ємна частина кожного закладу дошкільної освіти, тому на мою думку, доречно блог для консультування батьків- https://dnzpalitra.blogspot.com Для цього була створена пошта гугл - dnzkiev480@gmail.com
профіль на Google+ (можливе посилання як на офіційну сторінку садочка)
Завдання 3. Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти

Для співробітників (вихователів, вихователя методиста) було проведено семінар з використання ІКТ в освіті та можливостей онлайн навчання. Тема: «Можливості Google в освітньому середовищі. Способи використання Google Docs»
Презентація Медіа:Огаркова.pptx.

1110480.jpg 110480.jpg

Також були запропоновані курси на платформі prometheus.org.ua:

●Для вихователів всіх вікових груп, підвищення рівня кваліфікації курс “Word та Excel: інструменти і лайфхаки"
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:DNU+PRIN-101+2017_T1/about

ПРО КУРС
Всім нам обов’язково хоча б раз доводилось працювати з Word та Excel – створювати таблиці та діаграми, проводити розрахунки, писати твори. Ми впевнені, що вміння працювати з текстовим редактором Word та табличним процесором Excel не повинні обмежуватися первинними навичками зі звичайного набору тексту або використання функції суми для підбиття підсумків електронної таблиці. Ви ж хочете довідатись всі таємниці цих життєво необхідних програм? Тоді курс «Документоведення в Word та аналітика в Excel» — саме для вас. Наша мета – навчити вправно та грамотно працювати з Word та Excel.
ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС
Цей курс для всіх, хто хоче опанувати різноманітні інструменти MS Word та MS Excel і використовувати їх для роботи та навчання. Він обов'язково стане в пригоді студентам-першокурсникам закладів вищої освіти, абітурієнтам, учням старших класів та всім охочим до нових знань, вмінь та навичок.
ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ 5 тижнів https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+MEDIA101+2018_T3/about
Медіаграмотність для освітян
ПРО ЦЕЙ КУРС
Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.
Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів.
Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива. Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей.
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі. Ми дізнаємося:
• Що таке медіа і як вони на нас впливають?
• Хто така медіаграмотна людина?
• Які психологічні засади медіаграмотності?
• Як убезпечити себе та дітей в інтернеті?
• Як захистити дітей від кібербулінгу?
• У чому полягають завдання медіаосвіти у школі?
• Який світовий та український досвід медіаосвіти можна використати?
• Як спілкуватися із журналістами та давати інтерв’ю?
• Як шкільні проблеми та їх вирішення може працювати на формування позитивного іміджу закладу освіти?
• Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності?
В основу курсу покладені матеріали численних лекцій, семінарів, майстер-класів та тренінгів з медіаосвіти, які автори курсу понад 10 років створювали та проводили для учнів та освітян.

Завдання 4. Методичні рекомендації

Методичні рекомендації до:
1) проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи: - створити корпоративну пошту та базу електронних ресурсів для працівників; - залучати ІТ спеціалістів для проведення семінарів-практикумів та тренінгів з працівниками закладу задля підвищення рівня їхньої ІК-компетентності; 2)модернізації ІТ інфраструктури:
-кожну групу обладнати комп"ютером; -урізноманітнити програмне забезпечення ДНЗ. 3)формування ІК- компетентності вчителів, вихователів освітньої установи: -забезпечити використання електронних сервісів ( веб-сайт закладу, групи у соціальних мережах (наприклад Facebook), хмарні сервіси Google, Microsoft Office 365 тощо) для співпраці з іншими педагогами та батьками вихованців; -проходження різноманітних онлайн-курсів, тренінгів, семінарів; -підвищення ІКТ компетентності за допомогою методичних об’єднань, курсів підвищення кваліфікації, професійної літератури, методичних посібників, ресурсів Інтернет.