Міхасєва Юлія Валеріївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Міхасєвої Юлії Валеріївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Завдання 1

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.

1.1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. 
Пріоритетним напрямком процесу інформатизації освіти є запровадження новітніх засобів інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) в освітню галузь, що є однією з тенденцій розвитку сучасної освіти. Однак, у ході розвитку цифрового інформаційного освітнього простору виникають певні питання про доцільність та ефективність, місце та роль ІКТ, що є цілком закономірним.

1.2

Створення анкети. Проведення анкетування. Аназіз результатів анкетування. Для визначення рівня компетентності вчителів було проведено опитування, під час якого виявленно що: 95%вчителів використовують ІКТ від 3до 5 років. 95% використовують самонавчання для підвищення своєї компетентності. 95% з опитуваних бажають підвищити свій рівень. 37% використовують ІКТ в навчальному процесі постійно. 56% не мають доступу до компютеру на робочому місці. Інші не використовують з інших причин.

https://calendar.google.com/calendar/r?tab=oc

Гугл-календарь.

Календарь.png

Програмне забезпечення:

1. Операційна система: Windows XP

2. Програма: Microsoft Оffice 2010

3. Текстовий редактор: Word 2010

4. Графічний редактор: PowerPoint 2010

5. Редактор таблиць: Excel 2010

6. Програма для роботи з публікаціями: Publisher 2010

10. Браузери: Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox

11. Антивірусна програма: Анти-вірус Kaspersky

1.3

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу Школа має:

2 комп`ютерні класи, ще один клас на стадії ремонту. 

42 комп`ютери 14 смарт дошок. 5 проектори. 12 ноутбуків. 7 принтерів. 5 телевізорів. Всі вчителі мають смартфони.


== Проведення тренінгу для вчителів

Текст заголовка

Завдання 4 Тема нашого тренінгу на сучасному етапі дуже актуальна. «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках трудового навчання». І це не перебільшення. Зверніть увагу на екран: Сучасне інформаційне суспільство має такі особливості: • обсяг знань, що породжується у світі, подвоюється кожні два-три роки; • щодня у світі публікується 7000 наукових

і технічних статей; • обсяг інформації, що пересилається через штучні супутники Землі протягом двох тижнів, достатній для заповнення 19 млн. томів; • у індустріально розвинутих країнах учні під час навчання в середній школі одержують більше інформації, ніж їхні бабусі й дідусі за все життя; • у наступні три десятиліття відбудеться стільки ж змін, скільки їх було за останні триста десятиріч. Отже, як бачите тема нашого заняття дуже актуальна на сьогоднішній час. Тому мета нашої з вами зустрічі полягає в тому, щоб через зміст теоретичного матеріалу і різні форми роботи розширити знання про інформаційно-комунікаційні технології, розглянути позитивні та негативні сторони використання ІКТ та можливість використання ІКТ на уроках трудового навчання. Як бачите справ у нас багато, тому ми повинні розпочати наше заняття. Не потрібно бути великим психологом для того, щоб знати, що тільки дружній та згуртований колектив, може добитись певних результатів. Тому перше ,що ми зробимо, - це познайомимось один з одним. Ви маєте бейджики і смайлики. Заповніть будь –ласка бейджик, напишіть на ньому ім’я, яким ви хочете, щоб до вас звертались і виберіть смайлик, ( «екран настрою») який відповідає вашому настрою в даний час. Зараз ми з вами проведемо знайомство таким чином.

2.Тренінгова вправа №1

Вправа «Знайомство» . Мета етапу тренінгу: формування товариських відносин. Кожен учасник по черзі називає своє прізвище, імя та місце де працює, і говорить фразу, що починається зі слів : «Не хочу, хвалитися , але я ….». Наприклад : «  Я Сергій, працюю в Білоцерківській загальноосвітній школі №23 .Не хочу, хвалитися,але я ….  ». Отже ми познайомились , дізнались багато цікавого про кожного з нас.

Тренінгова вправа Вправа «Правила співробітництва» Мета етапу тренінгу: формування здатності до осмислення проблем колективної життєдіяльності та готовності до набуття досвіду конструктивної міжособистісної взаємодії. Обладнання: папір для записів, ручки, плакат. Хід проведення вправи: після вступного слова тренера, учасникам пропонується написати правила, дотримання яких допоможе успішно справлятися з будь – яким завданням. Учасники зачитують вголос, після чого проходить їх обговорення і запис цих правил на дошці . – Які правила нам буде легко виконувати, а які важко (чому)? ПАКЕТ ЗГОДИ: - не перебивати один одного; - правило піднятої руки; - не оцінювати і не засуджувати жодні висловлювання як погані чи хороші; - не давати порад, коли цього не просять учасники; - намагатися дотримуватися теми обговорення; - брати участь в обговоренні проблеми за бажанням; - враховувати час обговорення; - критикувати не людину, а конкретний вчинок.

Тренінгові вправи

«Очікування ». Тренер говорить, що у нас є помічник-майстер, якому необхідний матеріал для оздоблення сарафану цієї дівчинки. Кожний учасник повинен написати на маленькому папірці свої сподівання від заняття. Кожний учасник зачитує, що він написав і кладе в скриньку , яку тримає казковий майстер. Це і буде матеріал, з якого майстер зробить прикраси.

II.Основна частина.

Тренінгові вправи

Кожна група має на кожному записана різна інформація. Учасникам групи необхідно вибрати вірний пазл і закріпити у відповідному місці, щоб в результаті отримати малюнок комп’ютера на екрані якого записані основні інформаційні технології. Кожна група правильно виконала завдання . Результат нашої діяльності ми бачимо на дошці. Отже, до сучасних інформаційно-комунікаційних технологій навчання відносяться : інтернет-технології, мультимедійні програмні засоби, офісне та спеціалізоване програмне забезпечення, електронні посібники та підручники, системи дистанційного навчання (системи комп'ютерного супроводу навчання).

Тренінгові вправи

Кожна група отримує дидактичний матеріал, в якому є інформація з різних аспектів, що стосуються інформаційних технологій. Слід опрацювати інформацію так , щоб можна було навчити інших (групам дається на опрацювання теоретичний матеріал). Кожна група по черзі презентує свої знання . Ватман, маркер.

Тренінгові вправи

«За і проти» Визначити позитивні та негативні сторони інформаційних технологій. Кожна група записує на одному папірці позитивні ,а на іншому негативні сторони інформаційних технологій. Результат роботи кріпиться на уявні ваги.

Тренінгові вправи

Рухавка «Саймон сказав: «зроби так!» ».

Тренінгова вправа

Практична робота з використанням комп’ютера. Учасники виконують творче завдання,оздоблення виробу. Презентують його. Вказують на проблемні питання, які виникли під час роботи.

Тренінгові вправи

Підбиття підсумків «Прикрась виріб ». Ми на завершальному етапі нашої зустрічі . Можливо, в когось змінився настрій після нашої з вами спільної роботи. Якщо це так ,то ви можете поміняти смайлики.

- Кожний з нас очікував від сьогоднішнього заняття певних результатів, які ми записали на папері на початку нашого тренінгу. (Роздаю квітки)- - Наш помічник-мастер виготовив прикраси для оздоблення сарафану. Кожен з вас отримав квітку на якій напишіть, будь ласка, чи справдилися ваші очікування, і що нового для себе ви дізналися на нашому занятті та прикрасьте цими квітками сарафан дівчинки. Тренер просить учасників чиї очікування справдилися оздобити виріб за допомогою спеціальних прикрас (ромашок).

Шановні учасники тренінгу!(після цих слів йде мультимедійна презентація матеріалу,який ми опрацювали) - на сьогоднішній зустрічі ми з вами не претендуючи на повне вирішення поставленної проблеми, намагалися через зміст теоретичного матеріалу та різні форми роботи поглибити свої знання з використання інформаційно-комунікаційних технології. Ми переконались ,що використання комп'ютера в процесі навчання сприяє підвищенню інтересу й загальної мотивації навчання. Інформаційно-комунікаційні технології впливають на формування теоретичного, творчого та модульно-рефлексивного мислення учнів, комп'ютерна візуалізація навчальної інформації має суттєвий вплив на формування уявлень, які займають центральне місце в образному мисленні, а образність уявлень тих чи інших явищ і процесів в пам'яті збагачує сприйняття навчального матеріалу, сприяє його науковому розумінню.

Тренінгова вправа

Вправа «Прощання » Мета : залишити в пам’яті учасників тренінгу позитивні емоції стосовно сприйняття інформації і тим самим сформувати бажання участі у наступних тренінгах. Учасники повинні сказати один одному: «Ти молодець!». Я кажу:« Ми молодці»! ОПЛЕСКИ!

Методичні рекомендації

ІТ-забезпечення Здвижівського НВО потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на недостатньому рівні. Необхідно закупити комп'ютери, смарт- дошки, проектори в кожен клас, також необхідний ще принтер.

Заходи для вчителів

1. Семінар для учителів «Використання елементів інноваційних технологій як засіб підвищення якості знань учнів».

2. Відкриті уроки з використанням ІКТ.

3. Конкурс "Кращий доповідач" з обов'язковим використанням презентацій.

4. Навчальний курс «Персональний сайт вчителя на платформы WIX.

5. Курс «Створення власних мультимедійних матеріалів»

6. Навчальний курс для вчителів «Використання Інтернету та хмарних сервісів для дистанційного та перевернутого навчання. Віртуальна дошка Moodle».

7. Курс «Цифрові компетентності сучасного вчителя (стартовий курс)».

8. Вебінар «Кейс-технологія на уроках у початковій школі».