Місячник

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Місячник и місяшник, -ка, м. Лунатикъ. Св. Мт. XVII. 15.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках -Сомнамбула - людина, хвора сомнамбулизмом (на лунатизм). -Селеніт - житель Місяця в фантастиці Сомнамбулізм ( . Від лат Somnus - сон і ambulo - ходжу , блукаю , Снохождение , устар Лунатизм . ) - Хворобливий стан , при якому люди здійснюють будь-які дії , перебуваючи в стані сну [ 1 ] . Поведінка людини при цьому виглядає цілеспрямованим і адекватним. Але насправді він виконує дії нецеленаправленно або відповідно з тим , що йому сниться в даний момент. Снохождение виникає зазвичай під час неповного пробудження від глибокої фази повільного сну , при цьому мозок перебуває в стані півсні - полубодрствованія . Очі сомнамбул зазвичай відкриті . Він може виробляти різні рухи , обходити перешкоди , іноді виконувати складні вчинки , давати відповіді на прості запитання. Однак дії не є свідомими і у більшості людей при пробудженні не згадувати. Розбудити більшість сновид дуже складно - краще обережно проводити його назад до ліжка.

Застаріле [джерело не вказано 209 днів ] назва - лунатизм , походить від позднелатінского lunaticus - божевільний , від латинського місяць - місяць . Термін « лунатизм » пов'язаний з уявленнями багатьох стародавніх народів про вплив місячних циклів на психіку людини.

Через неконтрольованих дій у сні люди можуть завдавати собі фізичні ушкодження різного ступеня тяжкості. Буває , що сомнамбул вивалюються з вікон , помилково приймаючи їх за двері .

Рідкісна агресивна форма перебігу лунатизму може приймати непередбачуваний оборот . Сновида може проявляти насильство по відношенню до людей , які намагаються йому допомогти або просто попадаються на шляху. Зазвичай ходять у сні сновиди недовго , не більше години. Потім повертаються в ліжко. Не всі саме ходять. Деякі , наприклад , сидять або просто стоять .

Сомнамбулізм - досить поширене явище. Близько 2 % всіх людей періодично ходять у сні . [ Джерело не вказано 1009 днів ] У дітей снохождение зустрічається досить часто , але з віком зазвичай проходить . Як і нічні страхи , епізоди снохождения частіше трапляються у них в періоди напруження і тривоги , при цьому психічно діти зовсім здорові. У дорослих снохождение вимагає більш серйозної уваги . Причинами його можуть бути стрес , тривога , іноді епілепсія.

Лікування полягає в застосуванні транквілізаторів , антидепресантів або гіпнозу. Якщо cомнамбулізм пов'язаний з епілепсією , потрібно призначення протисудомних препаратів.

Ілюстрації

8048.jpg Indрншex.jpeg Lunatic Braas enl.jpg Lunatik.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

http://www.youtube.com/watch?v=bU4rYBTpqpE http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BC

Зовнішні посилання

-Сомнамбула - людина, хвора сомнамбулизмом (на лунатизм). -Селеніт - житель Місяця в фантастиці. http://games.online.ua/3927/