Миколайчики

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Миколайчики, -ків, м. мн. Раст. = Миколайки. ЗЮЗО. І. 122.

Миколайчики 2017.jpg

Сучасні онлайн словники

Вікіпедія

Миколайчики, або Ерінгіум (лат. Erýngium) — рід трав'янистих рослин родини Окружкові (Apiaceae)

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

МИКОЛА́ЙЧИКИ, МИКОЛА́ЙКИ, ів, мн. (Eryngium, L.). Багаторічна трав'яниста степова рослина родини зонтичних, синювато-сірувато-зеленого кольору, з квітками, зібраними в голівки, оточені колючою обгорткою. Вже й свячені миколайки пила, вже й маковієвим зіллям підкурювалась — нічогісінько не помагає (Нечуй-Левицький, II, 1956, 26); Миколайчики польові.

Юніонпедія

1. Миколайчики — рід дводольних посухостійких твердолистних рослин;

2. Миколайчики — розмальовані глазур'ю (дитячі роботи)

3. Микола́йчики — традиційне солодке печиво або пряники, які печуть до Дня Святого Миколая і дарують дітям.

Миколайчики печиво 2017.jpg

Інше значення

Мікола́йкі (пол. Mikołajki, нім. Nikolaiken) — місто в північно-східній Польщі, над озером Тальти. Належить до Мронговського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства.

Місто в Польщі Міколайкі.jpg


Знаходяться Миколайки в самому серці Мазур, краю озер і красивої природи. Розташовуючись на берегах одразу двох Великих Мазурських озер, Талти і Миколайське, місто є найбільшим їх портом

Вперше місто Миколайки було згадане в літописі в 1444 році. Втім, тоді це було не місто, а крихітне село, населення якого добувало собі прожиток риболовлею, ткацтвом і сплавом лісу. Свою назву селище отримало від костьола святого Миколая. У костелі також врядували хрестоносці, правив тут капелан з Рину. Не дивно, адже сам святий Миколай, покровитель водних мандрівників, подарував місту своє ім’я. Досить сказати, що Миколайки є точкою унікального маршруту Тисячі озер, що зв’язує десятки водойм. Миколайки очолюють список найпопулярніших водно-спортивних курортів Польщі.

Тому багатьом приїжджим головною визначною пам’яткою Миколайки бачиться порт, притягує натовпи туристів. Поруч з портом – рідкісне розмаїття ресторанів, барів, кафе, основою меню яких є рибні страви. Вечорами ж в пабах звучать морські пісні, іменовані тут шанті.

До речі, серед символів Миколайки переважає зображення величезної риби, гордо увінчаний золотою короною. Ім’я цього вінценосного монстра, колись переворачивавшего рибальські човни, – Король Селав.


Медіа