Мальцева Ірина Миколаївна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (зі спеціалізації) практика (27.09.2021 р. по 24.10.2021 р.)

База практики: Навчально-реабілітаційний центр №6

ЗАВДАННЯ 1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій (ЦТ). Інтерв'ю з керівником закладу.

1. Чи використовується ІКТ в вашому закладі?

Так, наші вчителі та учні використовують у своїй дільності такі технології, як комп'ютер, ноутбук, інтерактивні дошки.

2. Як Ви вважаєте, чи достатньо оснащена школа інформаційно-комунікаційними технологіями?

Наш заклад має різні види технологій, але нажаль їх недостатньо для кожного класу. Хотілося б, щоб їх було більше.

3. Як саме використовують ІКТ у вашому закладі?

Вчителі використовують ІКТ під час проведення уроків, планування уроків, ведення документації, я, як керівник, також можу виконувати певну роботу через ноутбук, заступники теж іноді займаються документацією через ноутбук. Також, наш заклад веде електронний журнал, і тому, ми користуємося інформаційно-комунікаційними технологіями щодня. Ми використовуємо ІКт і в проведенні шкільних свят, конкурсів. Також у нас є сайт школи, який ми активно наповнюємо всією необхідною інформацією.

4. На вашу думку, який рівень володіння ІКТ мають ваші вчителі?

Так як в моєму закладі дуже багато молодих педагогів, я можу впевнено сказати, що їх рівень володіння технологіями високий. Але, навіть якщо не брати до уваги тільки молодих педагогів, то і про більш досвідчених педагогів можна сказати те саме, вони теж використовують на своїх уроках інформаційно-комунікаційні технології, і теж щодня заповнюють журнали. До того ж, наші вчителі проходили курси, присвячені більшому вивченню ІКТ.

5. Чи вважаєте Ви потрібним процес глобалізації інформаційно-комунікаційних технологій у вашій школі?

Так, так і ще раз так. Я не уявляю як сьогодні можна обійтись без використання технологій. Це вже невід'ємна частина нашого життя, як на мене. І саме тому, я працюю над тим, щоб кожен клас був забезпечений необхідними технологіми для проведення якісних та цікавих уроків.

6. Що Вам подобається більше, використання ІКТ чи робота за "старими" стандартами?(все у паперовому вигляді і т.д.)

Звичайно використання ІКТ, це дуже зручно. Немає гори паперів у кабінеті, можна усе необхідне "переносити" у гаджеті. Не можу не відмітити зустрічі в онлайні, на сьогодні це є актуальним як і для вчителів, так і для мене як керівника.

7. Як Ви використовуєте ІКТ у своїй управлінській діяльності?

В першу чергу це робота з документацією. Також, співпраця з іншими закладами освіти, бази даних працівників та батьків учнів, онлайн зустрічі з колегами.

ВИСНОВОК

Після проведеного інтерв'ю з директором закладу, можна зробити висновок, що директор зацікавлена в подальшому розвитку ІКТ в закладі, також можна відмітити, що в школі активно використовуються інформаційно-комунікаційні технології як вчителями, так і самою директоркою. Отже, сфера ІКТ розвинена достатньо і директор розуміє важливість використання в освіті інформаційно-комунікаційних технологій.

Респондент інтерв'ю: Шевченкю Людмила Вікторівна, директор навчального закладу.

2. ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ВЧИТЕЛІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДУ. АНКЕТУВАННЯ

Анкетування щодо цифрової компетентності педагогів

Результати анкетування

Висновок: Після проведення анкетування щодо цифрової компетентності можна зробити висновок, що у більшості педагогів на робочому місці є ноутбук(87,5%), який вони активно використовують у своїй педагогічній діяльності. 50% педагогів вважають свій рівень володіння ноутбуком - середнім, інші 50% вважають себе впевненими користувачами. Серед цифрових інструментів, для проведення дистанційних уроків, більшість вчителів (87,5%) виділили для себе найкращим Google meet. Завдяки анкетуванню, вдалося з'ясувати, що переважна більшість (75%) серед педагогів не використовуєу своїй діяльності інтерактивні онлайн-дошки, що наштовхнуло мене на створення блогу для вчителів, в якому я пояснюю, для чого потрібні онлайн дошки та як їх використовувати, наводяться приклади найрізноманітніших онлайн дошок та подаються ідеї щодо їх створення.

3. Аналіз ІТ інфраструктури закладу.

Апаратне забезпечення: Станом на 18.10.2021р. у закладі є 40 ноутбуків, 20 комп'ютерів, 20 принтерів, 4 інтерактивні дошки, 4 проектори. Цю техніку використовують вчителі та адміністрація. В школі працює мережа Інтернет. Мережа доступна для педагогічних працівників, але не у всіх кабінетах.

Програмне забезпечення: Microsoft office; Windows; Антивірусні програми; Сходинки до інформатики; Сервіси Google; Сервіси Google Apps Education Edition.

Інформаційне забезпечення: Сайт школи Сторінка у facebook e-mail: definternat6@ukr.net

Навчально-наукове забезпечення : державні стандарти освіти; навчальні плани; навчальні програми з усіх навчальних дисциплін; підручники та навчальні посібники; матеріали поточного та підсумкового контролю; методичні матеріали.

Проаналізувавши ІТ інфраструктуру закладу можна зробити висновок, що заклад забезпечений різноманітними технологіями, необхідними для проведення уроків та взагалі роботи, але недостатньо, тому що потрібна більша кількість ноутбуків та принтерів.

ЗАВДАННЯ 2. Створення блогу.

Блог про використання інтерактивних дошок

Блог створено для вчителів, щоб пояснити користь та переваги у використанні онлайн дошок на уроках та під час дистанційного навчання. Також блог було використано під час семінару для вчителів.


ЗАВДАННЯ 3. Семінар для вчителів.

Семінар про можливості онлайн навчання

ЗАВДАННЯ 4. Методичні рекомендації.

Проектування ІОС закладу: Забезпечити всіх педагогів необхідною технікою, використовувати в діяльності інтерактивні онлайн дошки. Введення в практику роботи педагогів методу проектів, як однієї з компетентнісно зорієнтованих технологій навчання та виховання дітей; використання у навчально-виховному процесі новітніх інформаційних технологій навчання; використання мультимедійного супроводу занять (відео, медіатека, мережа Інтернет). Користуючись рекомендаціями мені здається робота буде більш ефективна, а уроки більш цікаві.

Модернізація іт інфраструктури: В закладі сучасні ІТ технології, але можна було б покращити покриття мережі Інтернет, щоб він був доступним у кожному класі і звичайно збільшити кількість техніки. Проводити більше занять з використанням ІТ. Також розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти в шкколі тощо); Залучати учасників навчально-виховного процесу до участі в Інтернет-конференціях; можна ввести електронне навчання.

Формування цифрової компетентності вчителів закладу: Рекомендую вчителям закладу, особливо більш старшим підвищувати кваліфікацію, брати участь у професійних об’єднаннях, семінарах, вебінарах, майстер-класах та ін., здійснювати самостійне навчання; Створювати Інтернет-заняття, інтегровані уроки; розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки і т. д.