Лінивство

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Лінивство, -ва, с. Лѣность, лѣнь. Те саме, що лінивість, лінь. Видно, прогнала жінка його за лінивство, за грубіянство, хоч він нікому й не признається (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 500); — В лінивстві та в теплі чорти з блохами плодяться (Петро Козланюк, Ю. Крук, 1957, 360).

Сучасні словники

Відсутність бажання працювати, робити що-небудь; неробство. | Стан розслаблення; млявість, сонливість. Лінивство може виникати через ступор, в який потрапляє людина перед якимось великим за обсягом завдання. Вона не знає, з якого боку до неї підступитися і постійно переносить на потім. Людину, яка лінується, називають «лінюх», «ледар», «ледащо» тощо.

Цікаві факти

- Лінивство вважається «матір’ю всіх пороків», але лінується майже кожен. Періодично так званою «здоровою лінню» уражається до 100% населення незалежно від вікового, економічного і соціального статусу. - Напади лінивства можуть мати і сезонний характер. Така лінь з’являється, як правило, навесні. Причиною сезонної ліні можуть бути авітаміноз, а також перші промені активного сонця


Ілюстрації

Yak-poboroti-lin2.jpg 1436809223 pro-ln.jpg