Кузьмич Катерина Віталіївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Персональні дані

Фото

ПІБ

Кузьмич Катерина Віталіївна

Група

 • ПОм-2-20-1.4з

Електронна пошта

 • kvkuzmych.pi20@kubg.edu.ua

Соціальні мережі, блоги

Навчальна діяльність

Навчання на MOOC

Навчання на масових відкритих онлайн курсах)

Навчальна практика

Mcaticon.png
Звіт з практики студентки групи ПОм-2-10-1.з Кузьмич Катерини Віталіївни

Заклад освіти - Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 113 технологічного та спортивного профілю навчання

Шапка11.png


Посилання на сайт Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 113 технологічного та спортивного профілю навчання


Адреса школи: Україна, м.Київ, Дарницький район, вул. Вакуленчука, 50а


Телефон: (044)563 99 14; (044)563 99 84


Директор школи: Щенявська Наталія Борисівна


Код закладу в ЄДЕБО: 150288


Mcaticon.png
Завдання 1: Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти
Вставка1.jpg


Для проведення аналізу освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій мною було проведено інтерв'ю з директором школи - Щенявською Наталією Борисівною та заступником директора з навчальної роботи - Данильчук Наталією Дмитрівною.

Інтерв'ю з директором школи - Щенявською Наталією Борисівною


- Наталіє Борисівно, розкажіть, будь ласка, яким чином Ви, як директор, впроваджуєте організацію інформаційно-комунікаційного освітнього середовища у нашій школі?

НБ1.jpg


- Ми живемо в епоху прогресивних суспільних змін, де рухатися в ногу зі змінами є не простою документальною формальністю, а реальною особистісною необхідністю. Так, від мене, як від директора школи залежить напрям, мотивація та майбутнє моєї школи. Я піклуюся про наш імідж, а отже я піклуюся про нашу сучасність. Інформаційне середовище навчального закладу – це система, у якій на інформаційному рівні задіяні між собою всі учасники освітнього процесу: адміністрація, вчителі, учні, батьки. Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес закладів освіти створив нові потужні засоби для підвищення ефективності останніх. Зокрема, розвиток цифрових технологій в школі дає можливість створення інформаційно-освітнього середовища, а також можливість створення вчителем власного інформаційно-освітнього середовища для організації більш якісного освітнього процесу з власної дисципліни як частини загального середовища школи. Я, як директор школи заснувала робочу групу, яка сприяє підвищенню цифрової компетентності вчителів, батьків та учнів школи. Окрім уроків у нас є 2 факультативи та 2 гуртки для учнів 2-11 класів. Думаю, хто хоче - той розвивається, а моя задача, як і Ваша, Катю, як вчителя - правильно змотивувати учнів.


- Розкажіть про впровадження цифрових технологій у нашій школі, оцініть рівень їх впровадження.

НБ2.jpg


- Насправді тут усе не так, як мені хотілося б. Вчитися завжди важко. Особливо тоді, коли це стосується чогось абсолютно нового. Я вперше познайомилася з комп'ютером років 7 назад, коли ми заснували в школі політику цифровізації. Вимагаю від колег рівно стільки ж, скільки від себе - “будьте надсучасними в міру ваших можливостей”. Завжди акцентую на цьому увагу під час вибору курсів підвищення кваліфікації. Звичайно ж, левову частку тут, на жаль, відіграє фінансування. Наші учні вступають до найкращих технічних ЗВО України - Київський політехнічний інститут, Національний Авіаційний Університет, а також до медичного - Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, багатопрофільних університетів - Київський національний університет імені Т.Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка та інші; це, звісно ж, вимагає ще і ще підвищувати нашу конкурентноспроможність серед інших профільних шкіл. Однак першоплановість у цифровізації це - фінансування. Нам потрібно оновити комп'ютерні класи, мультимедійні комплекси, сайт школи, поставити вчительські комп'ютери та принтери у кожному класі, багатофункціональні цифрові пристрої, 3Д-принтери, 3Д-ручки. А ще - мрію про інтерактивну підлогу та лавки із зарядними пристроями, про які Ви розповідали під час відвідування Хортицької національної Академії. Думаю, про осучаснення освіти ми можемо говорити тільки тоді, коли здійснююється її осучаснення комплексно, а не поступово. Ми не можемо говорити про сучасну початкову школу із відривом від середньої та старшої...А зараз, на жаль, бачимо таку схему.
Щодо оцінки рівня впровадження скажу так - наші справи говорять більше за наші слова.
- Що робите Ви, як директор для підвищення матеріально-технічної бази у сфері цифрових технологій у школі?
- Намагаюся діяти через районне управління освіти, місцевого депутата, плануємо участь у громадському бюджеті м.Києва. Однак, далеко не усі наші запити є завдоволеними.
- Як Ви думаєте, що значно б полегшило реалізацію цифровізації у нашій школі?
- Складне питання... Усі в комплексі! Але, якщо не брати до уваги матеріальну складову, то це однозначно були б людські ресурси. Ви й самі знаєте як нам потрібен системний адміністратор та менеджер електронного навчання. Оскільки їх функції зараз виконують вчителі інформатики школи та заступники директора. Ми здаємо безліч електронних звітів, створюємо електронні бази і тд...вчимося самі, але ж для цього має бути спеціально навчена людина. Однак, тарифною сіткою це не передбачено...на жаль.
- Дякую Вам за чесні відповіді.
- Дякую Вам за співпрацю!

Інтерв'ю із заступником директора з навчальної роботи - Данильчук Наталією Дмитрівною


- Наталіє Дмитрівно, розкажіть, будь ласка, як практично школа реалізовує напрям цифровізації освітнього процесу, який закладено у Стратегії розвитку школи на 2017-2022 рр.?

НД1.jpg


- По-перше, це оновлення навчальних планів - раніше у нас інформатика вивчалася з 5 класу, тепер з 1 класу; по-друге - це технологічна профільність класів; по третє - людські ресурси: онлайн курси, курси підвищення кваліфікації, особистісне навчання, зі співробітниками, які не опановують цифрові технології ми не продовжуємо контракти, адже це - вимога ХХІ століття. Ми не можемо вимагати від учнів більше, аніж вимагаємо від себе.
- Чи є в школі факультативи, гуртки, що зумовлені профільністю школи та реалізують розвиток цифрових технологій?

НД2.jpg


- Звичайно. Почнемо з того, що у нас обрано додаток інваріантної складової інженерного профілю, тобто маємо такий предмет як комп'ютерна графіка, є додаткові години уроків інформатики у середній та старшій школі. Є факультативи - “Комп'ютерна анімація” та “Технології комп’ютерної обробки інформації”; гуртки - “Я - інформатик” - для учнів початкової школи, “Інформаційно-комунікаційні технології сучасності” - для учнів старшої та середньої школи. Звичайно ж, хочемо гурток робототехніки, але наразі не маємо для цього технічних можливостей.
- І ще питання - розкажіть як ставляться до впровадження цифрових технологій в освітній процес учні та батьки.
- А як ставляться: ми можемо без цього працювати чи навчатися у сучасних умовах? Ні. Однозначно батькам важко це зрозуміти, самі ж розумієте, що часто оцінка з математики має для них більш вагоме значення, аніж з інформатики. А от для учнів це важливо. Багато випускників приходять із вдячністю за опанування ЦТ у школі, кажуть, значно полегшило навчання у ЗВО.
- Дякую Вам за виділений час та конкретні відповіді.
- Дякую за співпрацю.

Власний аналіз


На момент здійснення аналізу освітньої політики з питань впровадження цифрових технологій мій досвід роботи у спеціалізованій школі № 113 складає 4 роки, 1,5 роки з яких на посаді вчителя інформатики сш № 113.

Вставка6.jpg

Будівля школи має 3 поверхи. На проєктну потужність 460 учнів у школі є 2 комп'ютерних класи та електронна бібліотека, де також проводяться уроки інформатики, однак оновлення комп'ютерної техніки та видача дво комплексів SmartBoard здійснювалося у 2012 році, а тому більшість техніки є застарілою. З впровадженням концепції Нової української школи матеріально-технічна база школи щороку поповнюється двома копмплексами SmartBoard та ноутбуками для вчителів 1-х класів поточного навчального року. У 2019 році з місцевого бюджету було закуплено 20 ноутбуків для реалізації у освітньому процесі, однак у зв'язку із змішаною та дистанційною формами навчання 12 з 20 ноутбуків було надано для використання вчителям школи. У 2016 році за рахунок спонсорської допомоги у школі було створено мережу якісного Wi-Fi, поступово за батьківської допомоги здійснюється оснащення класів проєкторами.
У вересні 2021 року за батьківський кошт було проведено якісний провідний інтернет по всій школі для можливості проведення почергово онлайн-уроку та очного уроку.
Вставка2.jpg

Сама школа має профільність - спортивний та технологічний профілі, тобто з 5 класу батьки учнів роблять вибір на пріоритетність профілю у навчальних планах учнів, а класи відповідно діляться на два типи - технологічний та спортивний. Технологічний профіль передбачає з 5 класу: 2 уроки інформатики на тиждень, 4 роки математики на тиждень; з 8 класу: урок креслення, комп'ютерну графіку та збільшення годин на вивчення уроків алгебри, геометрії, фізики, хімії та біології. З 10 класу усі учні мають єдиний профіль - біотехнологічний, який передбачає 5 уроків біології на тиждень,1,5 уроки інформатики (усі відмінності вище вказані без урахування інших загальноосвітніх предметів, відповідно до навчального плану МОН). За період роботи можу зробити висновок, що в рамках своїх можливостей школа активно реалізує інформаційно-комунікаційні технології та максимально запроваджує використання цифрових технологій як в освітньому процесі, так і у організації діловодства. Педагогічний колектив школи складає 39 вчителів, з них більше 40% - вчителі-професіонали з досвідом роботи більше 20 років. Свою роботу з підвищення цифрової компетентності школою було передбачено у стратегії розвитку школи на 2017-2022 рр. Так, першим кроком стало навчання для вчителів та співробітників працювати з ПК та пакетом програм Microsoft Office, оскільки у 2017-2018 н.р. коєфіцієнт вчителів, які не мали профільних навчальних курсів щодо інформаційних технологій в університетах був приблизно 65%. Так, вчителі навчилися створювати електронні текстові файли, презентації,користуватися інтернетом, електронною поштою тощо.
Вставка3.jpg
Важливим періодом та своєрідним викликом для підвищення уваги за цифровою компетентністю вчителів став період дистанційного навчання, що направив організацію роботи адміністрації та співробітників закладу за новим напрямом - підвищення цифрової компетентності усіх залучених в освітній процес школи. Так, школа самостійно організувала курси для вчителів школи щодо роботи в електронній системі Єдина школа, сервісах Zoom, Google Classroom, електронному журналі оцінювання Atoms, освітньому онлайн-порталі НаУрок, онлайн-курсах Prometeus та EdEra, вчителі інформатики підвищують свою кваліфікацію через Академію Cisco, у 2021 році вчителі інформатики спільно з учнями старших класів взяли участь в одному з проєктів Академії, за що школа отримала відповідний сертифікат. На даний момент вчителями інформатики школи здійснюється системне навчання щодо використання цифрових технологій в освітньому процесі, а саме: використання Google WorkSpace, платформи-конструктора Kahoot!, сервісі інтерактивних взаємодій MentiMeter, вправ Learning apps, сервісах створення інфографіки, відео, мультимедійних презентацій, додатків для реалізації Storytelling, створення коміксів, хмар слів, мультимедійних інформаційних плакатів та ін.


Наразі школа працює над розробкою стратегії розвитку школи на 2022-2027 рр., де пріоритетними напрямками визначено підвищення цифрової компетентності вчителів школи, покращення матеріально-технічної бази школи, а саме - оновлення кабінетів інформатики та участь у громадському бюджеті м. Києва для відкриття класу інформаційних технологій (базу для цього було розроблено у рамках вивчення дисципліни Управління ІТ-інфраструктурою освітньої установи, посилання на проєкт - https://drive.google.com/drive/folders/1EcCxsziqqMVq3fMjuwFLdw_ODjuRihN6?usp=sharing).


Отже, можу зробити висновок, що СШ № 113 має чітко конкретизований план по впровадженню цифрових технологій та інформатизації школи. Школа відкрита для навчання, для впровадження нових інструментів у роботу, що є важливим підґрунтям створення якісного інформаційного освітнього середовища закладу освіти.

Вставка7.jpg
Аналіз цифрової компетентності (ЦК) науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Анкета11111.png


Міністерство цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм для вчителів», щоб кожен учитель міг оцінити власний рівень цифрової грамотності та вдосконалити цифрові навички. Більшість вчителів школи пройшли даний тест та отримали рівень “вищий середнього” та “високий”. Однак школа не зупиняється у своєму постійному професійному зростанні. Постійно започатковує власні курси для вчителів школи, мотивує їх до якісних професійних вдосконалень.
З метою аналізу формування цифрової компетентності та впровадженя інформаціно-комунікаційних технологій у освітній процес школи було проведено відповідні анкетування:


1 - Для вчителів, батьків, учнів школи (комплексна анкета)


2 - Для вчителів (конкретизована анкета)


3 - Для учнів та батьків (конкретизована анкета)Проаналізувавши результати опитування, можна зробити висновок, що вчителі, учні та батьки, які брали участь в опитуванні готові вдосконалюватися, вчитися і впроваджувати цифрові технології в освітній процес. Багато вчителів вже використовують сучасні цифрові технології в своїй професійній діяльності та прагнуть надалі удосконалювати і поглиблювати свої фахові компетентності

'Аналіз ІТ інфраструктури закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)'
Вставка5.jpg


Апаратне забезпечення ІТ-інфраструктури школи

 • Три комплекси SMART-Board для кабінетів інформатики та ЕБ, закупівля 2012 року
 • Часткова наявність конструкторів LEGO-Education (є два додаткових набори, однак жодного стартового)
 • 2 комп'ютерних класи, в яких є 16 комп'ютерів, але не всі вони робочі останнє оновлення техніки – 2012 року
 • 20 ноутбуків
 • 5 принтерів
 • Провідний інтернет
 • WI-FI в будівлі школи
 • Електронна бібліотека, технічне забезпечення 2012 року
 • У 30% класних кімнат є проєктор або комплекс SMART-Board
 • У 80% класних кімнат є стаціонарний комп'ютер або ноутбук
 • Шкільна радіорубкаПрограмне забезпечення

 • Настільна операційна система Windows
 • Антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen
  Програмне11.png
 • Пакет програм Microsoft Office
 • Сервіси Google WorkSpace
 • E-School
 • АІКОМ - «Автоматизований комплекс освітнього менеджменту»
 • ДІСО - «Державна інформаційна система освіти»
 • OOOforKids
 • TuxPint
 • Paint
 • Learning apps
 • PhotoShop
 • Scratch
 • Ispring Suite
Інформаційне.png
 • GCompris
 • ...та інші онлайн-сервіси, які обираються вчителямиІнформаційне забезпечення

 • сайт школи
ННЗ.jpg
 • електронна пошта
 • інформування у месенджерахНавчально-наукове забезпечення

 • Закон України “Про освіту”
 • Закон України “Про повну загальну середню освіту”
 • Навчальні програми
 • Навчальні плани
 • Навчально-методичні комплекси
 • Методичні рекомендації МОН
 • Фахові журнали: “Директор школи”, “Початкова школа і сучасність”, “Початкова школа”.


Mcaticon.png
Завдання 2: Завдання на вибір
Fb icon 325x325.png


За результатами анкетувань було виявлено, що школа має власний сайт, але не має офіційної групи у соціальній мережі. Тому я вирішила створити таку групу у мережі Facebook.

 • Усі тематичні матеріали для єдиного тематичного оформлення стврювалися через сервіс https://www.canva.com
Для перегляду групи та її вмісту натисніть тут


Згодом посилання на групу буде додано на офіційний сайт школи


Висновок: група закладу освіти у соцільній мережі дозволяє налагодити швидку комунікацію між учасниками освітнього процесу, оперативно подавати інформацію та доступно її поширювати. Група школи у у соціальній мережі є не просто сучасним засобом комунікації, а й реальною необхідністю. Однак, якісне створення та ведення такої групи потребує додаткових людських ресурсів та часу. Адже контент має бути цікавим, своєчасним та якісним.


Mcaticon.png
Завдання 3: Семінар

Вибори до органів учнівського самоврядування (1).jpg


За результатами проведеного анкетування було встановлено, що всителі СШ № 113 активно впроваджують цифрові технології в освітній процес, готові до самовдосконалення та навчання. Спільно з директором школи та керівником від бази практики - Данильчук Наталією Дмитрівною було визначено необхідність провести семінар на тему: “Використання цифрових технологій в освітньому процесі”. Під час семінару було проаналізовано результати цифрової трансформації сфери освіти в Україні за останні два роки, а також зосереджено увагу на цифрових інструментах взаємодії в освітньому процесі, які можна використовувати на уроках, у позаурочній діяльності, під час проведення тренінгів, педагогічних рад тощо. Регламент виступу студентки-практикантки - 20 хвилин + 10 хвилин - час для рефлексії, запитань та відповідей учасників семінару. За результатами семінару адміністрацією школи було внесено пропозицію для створення системи міні-семінарів, які дозволили б глибше познайомитися із кожним сервісом, відпрацювати знання та отримати практичні навички по створенню відповідних завдань у різних сервісах.
Скріншот учасників семінару:


Семінар Використання цифрових технологій в освітньому процесі Кузьмич Катерина Учасники.jpgЗворотній зв'язок з учасниками семінару (скріншот хмари слів з враженнями після семінару):


Семінар Використання цифрових технологій в освітньому процесі Кузьмич Катерина.jpgДодаткові ресурси для учасників семінару:


Вставка8.jpg


Mcaticon.png
Завдання 4: Методичні рекомендації
МР.png


Стратегія розвитку України передбачає досягнення європейських стандартів життя та підвищення конкурентоспроможності національної освіти і науки. На новому етапі розвитку сучасної школи досягти поставленої мети можливо тільки на основі ефективної взаємодії економіки, науки, освіти, залучення інноваційних технологій до всіх сфер діяльності суспільства. Процеси, що відбуваються в освіті, передбачають формування всебічно розвиненої, активної, ділової особистості, спроможної самореалізувати, самовизначити себе, а кінцевим результатом такої діяльності її є власна компетентність.


Робота з учнями будується на використанні у викладанні нових інноваційних підходів, які переносять акцент не на накопичення знань, а на формування технологій розумової праці учнів. Співпраця учителя і учнів, партнерство на занятті, спільний процес пізнання і відкриттів, постійне створення ситуації успіху – ось складові самореалізації учня в освітньому середовищі.. Для цього полівекторність діяльності нашої освітньої установи спрямовано на виховання готовності кожного учня до вирішення власних задач, визначення свого місця в житті, успішного розвитку і реалізації своїх нахилів і інтересів.

Цифровізація.png


Цифровізація освіти – це створення і використання інформаційних технологій для підвищення ефективності видів діяльності, що здійснюються в системі освіти. Основне завдання цифровізації освіти – впливати на виконувані види діяльності так, щоб досягати поставлених цілей із меншими затратами ресурсів (часових, матеріальних, фінансових тощо).
Цифровізація освіти, передусім, спрямована на розроблення методів і засобів, орієнтованих на реалізацію основних виховних і освітніх педагогічних цілей за допомогою використання новітніх досягнень комп’ютерної техніки. До них належить комп’ютерне навчання й оволодіння школярів сучасними досягненнями ІКТ, модернізація освіти, цілей, методів та форм навчання, його змісту.

 • самостійно чи на курсах підвищення кваліфікації здобувати необхідні навички роботи з ІКТ та Інтернет-ресурсами;
 • вимагати від ІППО створення відповідних курсів та їх систематичне оновлення відповідно до розвитку технологій;
 • такі курси повинні мати методологічний складник використання технологічних навичок і вмінь;
 • керівництву НЗ спільно з педагогічною та місцевою громадами розробити реальний для виконання план інформатизації закладу на основі розробленої державою, МОН Стратегії інформатизації освіти;
 • спільно з місцевими громадами визначити реальні можливості та потреби забезпечення закладу технікою (зовсім не обов’язково її купувати, варто навчитися використовувати мобільні ґаджети, які є в учнів);
 • постійно використовувати сучасні ІКТ та Інтернет-інструменти в освітньому процесі для навчання та розвитку учнів.;
 • засоби навчання, що є складниками ІОС, мають проектуватись і створюватися з урахуванням ієрархії розумових дій та операцій суб’єкта навчання;
 • структурування навчального матеріалу та його виклад в ІОС не повинні суперечити вимогам системності знань і систематичності їх викладу;
 • складники ІОС мають органічно інтегруватися в навчальний процес, використовуватися як засоби колективної та самостійної діяльності учасників цього процесу;
 • програмні засоби супроводжувати відповідним методичним забезпеченням.
Методичні рекомендації до...


Проектування інформаційного освітнього середовища закладу/установи:
 • підтримка роботи та якісного контенту соціальних мереж школи;
 • розробка, апробація та впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних та комунікативних технологій у навчально-виховному процесі;
 • забезпечення мультимедійного супроводу навчальних занять на основі використання ресурсів інформаційно-бібліотечного центру (відео-, медіатека, мережа Інтернет);
 • впровадження заходів у навчальній та виховній діяльності, спрямованих на розвиток письмової та усної комунікації, навичок роботи в групі, самопрезентації, ораторського мистецтва учнів;
 • систематична робота через хмарні сервіси співпраці;
 • розробка технологій застосування окремих складових інформатизації управління загальноосвітнім навчальним закладом та механізму створення і користування базами даних.
Модернізації ІТ інфраструктури:
 • створення проєкту класу інформаційних технологій та участь у громадському бюджеті м.Києва
 • підтримка діючого прикладного програмного забезпечення і функціонування локальної комп’ютерної мережі у навчальному закладі;
 • створення різних баз даних( точніше кажучи бази даних для архівації і збереження попередніх результатів)
 • розширення переліку ліцензованого програмного забезпечення для учнів школи;
 • розширення штату: менеджер електронного навчання
 • Електронне навчання. Інструменти для творчості і технології для співпраці, що надає змогу учням та вчителям творити і надихати одне одного, а також співпрацювати під час навчання в межах навчального закладу, держави чи всього світу.
Формування цифрової компетентності співробітників, вчителів, вихователів закладу/установи:
 • проведення практичних занять для педагогічних працівників щодо оволодіння навичками роботи з персональним комп’ютером та роботи в мережі Інтернет;
 • розробка засобів діагностики (таблиць, графіків, діаграм щодо розвитку освіти тощо) та моніторингу;
 • участь вчителів у професійних конкурсах, семінарах, конференціях, тренінгах, майстер-класах з формування цифрової компетентності;
 • активізація роботи робочої групи щодо цифровізації освітнього процесу у школі;
 • активне введення в роботу застосунків для автоматизованого контролю знань учнів.
Додаткові матеріали для підвищення цифрової компетентності вчителів спеціалізованої школи № 113:
Fb-logo.png


Mcaticon.png
Завдання 5: Презентація виконання
280.jpg

Програми мобільності

Нагороди та подяки навчального характеру

Наукова-практична діяльність

Наукові публікації

Участь у конференціях, семінарах

Назва конференції Тема доповіді Дата проведення Документ, що засвідчує
Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна початкова освіта в умовах її реформування: проблеми та перспективи» Організаційно-методичні засади створення конкурентноспроможного іміджу початкової школи 28-29 жовтня 2021 року
ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція(з міжнародною участю) «Гуманітарно-педагогічна освіта: здобутки, проблеми, перспективи» Організаційно-методичні засади створення конкурентноспроможного іміджу початкової школи 18 листопада 2021 року
Міжнародна науково-практична конференція «30 років незалежності України: досягнення, виклики, перспективи» Удосконалення контрольної функції Верховної Ради України у сфері освіти 10 вересня 2021 року

Участь у наукових та фахових конкурсах, фестивалях

Професійний розвиток

Професійна сертифікація

Професійні навички

Стажування

Професійний досвід

Соціально-гуманітарна діяльність

Волонтерська діяльність

Соціальний проект

Університетські заходи

Благодійні акції

Студентське самоврядування

Нагороди та подяки соціально-гуманітарного характеру

Доробки

Корисні посилання

Відгуки

Мої проекти