Корж

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Корж, -жа, м. Родъ лепешки. Чуб. VII. 445. Я б спекла собі коржа. Рудч. Ск. І. 123. Ум. коржик. Коржик мені спечи. Рудч. Ск. І. 168.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КОРЖ, а, чол. Плоский круглої форми виріб із прісного тіста. Там лакомини разні [різні] їли [боги], Буханчики пшеничні білі, Кислиці, ягоди, коржі (Іван Котляревський, I, 1952, 95); Хомиха качала корж, а очей не зводила з сина (Нечуй-Левицький, I, 1956, 73); Юлка подала на стіл ще теплого пшеничного коржа, посипаного сіллю і натертого салом (Михайло Томчаній, Жменяки, 1964, 129); * Образно. Дощ прибив його [листя] до землі, спресував рудим коржем (Василь Козаченко, Сальвія, 1959, 117).

Орфографічний словник української мови

Корж прізвище

  • Жіночі прізвища цього типу як в однині, так і в множині не змінюються.

корж' іменник чоловічого роду

УСЕ (Універсальний словник-енциклопедія)

КОРЖ найдавніший вид хліба в українців; досить тонкий шар неквашеного пшеничного або житнього тіста випікається просто на вугіллі, у гарячому попелі; теп. на гарячій плиті чи на олії на сковороді.

Цікаві факти

Рдуи1.jpg

1. Ми з'їдаємо більше 9 000 000 буханок хліба щодня. Цього достатньо, щоб зробити 90 мільйонів бутербродів.

2. Найбільший у світі хліб був випечений в пекарні в Акапулько, Мексико Буханець довжиною 9200 метрів був спечений у січні 1996 року.

3. Близько 50% усього хліба йде на бутерброди - в Англії найпопулярніший бутерброд з сиром, а в Америці - з шинкою.

4. "Сендвічі" названі на честь Графа Сендвіча - відомого картяра. Саме він придумав класти м'ясо між двома шматками хліба, щоб не забруднити руки за грою.

5. Хліб винайшли помилково більше 7500 років тому. Перший буханець зробив древній єгиптянин, який випадково залишив суміш борошна та води в теплій печі на ніч. Коли він повернувся, він виявив м'яке тісто, набагато більш апетитне, ніж тверді коржики, які він намагався готувати.

6. Древнє марновірство говорить, що перевернутий кіркою вниз хліб призведе до невдачі. Також не можна залишати один шматок не з’їденим. Крім того кажуть, що хліб, спечений на Різдво, ніколи не запліснявіє.

7. У хлібі є всі необхідні для харчування людини речовини: білки, крохмалі, жири.

8. Лаври приготування найшвидшої булочки належать пекарям з Wheat Montana Farms and Bakery, рекорд яких був занесений в книгу рекордів Гіннеса в 1995 році. Вони потиснули пшеницю в полі, змололи її в борошно, а потім замісили, сформували буханець і спекли її за 8 хвилин 13 секунд.

9. За законом Мерфі хліб завжди буде падати маслом вниз.

10. Скандинавська легенда свідчить, що якщо молода людина та дівчина відкусять від одного буханця, вони приречені закохатися один в одного.

Ілюстрації

Palianytsya 008.jpg Peshawari Roti, Pakistan.jpg Rye and Potato rieska - 1.JPG

Медіа

Див. також

Корж Матеріал з Вікіпедії

Джерела та література

Зовнішні посилання