Кленовий

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Кленовий, -а, -е. Кленовый. Тут їли рознії потрави... з нових кленових тарілок. Котл. Ен. І. 18. Бігла через місточок та вхватила кленовий листочок. Рудч. Ск. І. 43.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

[1]


КЛЕНО́ВИЙ, а, е. Прикм. до клен. Той, хто любить паростки кленові, Хто діброви молоді ростить, Сам достоїн людської любові, Бо живе й працює — для століть! (Максим Рильський, III, 1961, 14); Пахло жовтавим. листом кленовим і бур'янами (Андрій Головко, II, 1957, 17); // Зробл. з клена. Тут їли різнії потрави, І все з полив'яних мисок, І самі гарнії приправи З нових кленових тарілок (Іван Котляревський, I, 1952, 72); Грай, дудо моя кленова, як не грала ти давно, щоб для любої розмови мила глянула в вікно (Володимир Сосюра, II, 1958, 63).


Ілюстрації

Images.jpg 1-23-12-2016-600-450-1.jpg 32123.jpg 172998.jpg


Медіа

Див. також

Цікаві факти

[2] Клен — надзвичайно широко розповсюджене дерево. Воно полюбляє помірний клімат, і тому часто зустрічається на наших просторах. Під густою кроною кленових дерев добре ховатися від дощу — широкі листя надійно затримують воду, вони здатні витримати навіть сильний дощ. Втім, для промисловості клен не менш важливий.


1.У 2005 році в Демократичній Республіці Конго була виготовлена перша дерев’яна монета, яка є офіційним платіжним засобом. Номінал монети становить 5 франків. На монеті зображена горила, та напис по-французьки «захистимо тваринний світ». Монета виготовлена з клена.

2.У ірокезів існувало свято, що називалося Дяка клену. У індіанців воно звалося Отаденоне-не-про-ній-ватей.

3. Фільтрація віскі Jack daniel’s відбувається через деревне вугілля американського клена. Цей процес іменується також «процесом Лінкольна».

4. У низці регіонів Японії поширеною закускою стало кленове листя, обсмажене у фритюрі. Листя збирають, потім витримують близько року в барилах з сіллю, і тільки після цього покривають особливим солодким тістом і обсмажують в олії.

5.Кленовий лист на прапорі Канади означає єднання нації. Вважається, що спочатку кленовий лист символізував всіх дітей емігрантів.

6. Кленовий сироп — надзвичайно популярні ласощі не тільки в Канаді, але і в світі. Особливо він гарний у якості добавки до звичайних млинців. Втім, багато додають його і в чай.


Зовнішні посилання

1.Академічний тлумачний словник (1970—1980) 2.Цікаві факти про клен