Каленська Ірина Олександрівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Каленської Ірини Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Novopecherska-School 1.jpg

НВК "Новопечерська школа" — приватний навчальний заклад сучасної освіти. Новопечерська школа пропонує своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний потенціал. Вони прямуватимуть шляхом, на якому стануть незалежними учнями з широким кругозором, будуть критично мислити та з легкістю вирішувати проблеми, а також віддано розвиватимуть свої таланти. Саме так вони будуть створювати кращу версію як самих себе, так і суспільства. Для цього ми забезпечуємо довірливе, турботливе і співчутливе середовище, де учні можуть розвинути морально-етичні духовні якості та вміння розуміти інших.


Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

1442319400764-GSS 8208 web.jpg
Директором Новопечерської школи є Ірена Корбабіч-Путко, канадійка українського походження, яка має 23-річний досвід роботи у канадській освітній системі, з них протягом 14 років була директором шкіл."Я з радістю ділюся своїм досвідом і застосовую досвід канадської освіти у Новопечерській школі, адже, виховуючи учнів, я долучаюсь до створення в Україні відновленого суспільства",— гасло пані Ірени.
14460282102118-GSS 8278 web.jpg

Марина Пристінська — учитель-методист, керівник початкової школи. На думку Марини, сучасні діти перебувають у розвиненому світі, навчаються за складною програмою. Свою педагогічну мету вбачає у тому, щоб спростити сприйняття. Марина знайомить дітей із сучасними інформаційно-технічними можливостями, використовуючи Інтернет під час уроків, заохочує дітей самостійно писати статті в Інтернет. Завдяки цьому вони почуваються справжніми дослідниками та більше зацікавлюються навчанням.


Пані Ірена і пані Марина залюбки погодились відповісти на декілька запитань з приводу впровадження ІКТ в Новопечерській школі.

https://docs.google.com/document/d/1pkOwM5tIdUysNtlGndPqRBxG_juFSpjM9oZSqeM8H00/edit?usp=sharing_linkАнкетування ІК- компетентності вчителів закладу.

ІК-компетентності вчителів Новопечерської школи. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfOOgK4srqFLkXKHa-1IvLkGrBy8kJLu3luQBUZ9IarxaVSRw/viewform?usp=sf_link

Результати анкетування: https://docs.google.com/document/d/1v91OLnUGhhUXK95TEP4Nfsyxaw7sWdvqzfo2h5Z2jAA/edit?usp=sharing_link

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).

Апаратне забезпечення:

  • 2 комп’ютерні кабінети ( 22 комп’ютери);
  • 10 комп’ютерів у бібліотеці;
  • у кожному класі у вчителя є ноутбук;
  • всі комп’ютери підключені до інтернету, в школі працює Wi-Fi;
  • у кожному класі є інтерактивні дошки;
  • кожен учень має свій iPad;
  • принтери, сканери,

Програмне забезпечення: ' 1. Microsoft office 2. Windows 3. Антивірусна програма 4. Текстові редактори 5. Графічні редактори 6. Браузери 7. 1С для бухгалтерії та керівництва школи

Інформаційно-освітнє середовище школи. Інформаційно-освітнє середовище школи представлено офіційним сайтом школи (Сайт школи https://novoshkola.com.ua/ ) 2 вчителя інформатики підтримують ІТ інфраструктуру школи і забезпечують використання ІКТ в навчально-виховному процесі. Навчально – наукове забезпечення. В нашій школі інформатика активно вивчається з 2-го класу.. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів та до мережі Інтернет. Також кабінети інформатики оснащені головним (локальним) комп'ютером.


Моніторинг та оцінювання освітньо-інформаційного середовища Університету Грінченка (для ПВШ).

Київський університет ім. Б. Грінченка має потужне освітнє та інформаційне середовище. На сайті університету представлена вся необхідна інформація для абітурієнтів, студентів, педагогів, науковців, адміністрації. Також в університеті є ресурси, а саме електронне середовище, яке включає в себе . Доступні електронні ресурси з зовнішньої мережі: Е-портфоліо, Електронні заявки, Електронний каталог, Електронне навчання logo moodle2, Сертифіковані ЕНК, Підвищення кваліфікації, Хмарні сервіси, Microsoft, Microsoft Imagine Academy Авторизований сертифікаційний центр CERTIPORT Вікі-портал Wikipedia-logo Інституційний репозиторій eprintslogo Електронні видання Наукові доробки магістрантів Наукові конференції та семінари База магістерських робіт та перевірка на плагіат Профілі інститутів у Google Академії. Інформаційна система університету Грінченка створювалась для комплексного вирішення автоматизації процесів організації і контролю навчального процесу та управління ним і носить інтегративний характер. Логічна структура ІС «Електронний університет» містить підсистеми, що складаються з програмних модулів, за допомогою яких формуються дані кожного окремого структурного підрозділу університету, що компонуються в єдину базу даних ІС. Схема логічних зв'язків між підсистемами наведена в додатках.

Гугл- календар для співробітників, керівників

Календар мій.png

https://calendar.google.com/calendar/b/2/r?tab=oc_link

Тренінги для вчителів

Для педагогічного колективу Новопечерської школи було проведено тренінг на тему "Змішане навчання". Під час проведення тренінгу були запрошені вчителі, яким хотіли дізнатися щось нове про використання ІКТ у навчанні. В кінцевому результаті ми дійшли висновку, що впровадження он-лайн навчання - справа цікава і зовсім не складна, адже для створення подібних навчальних відеороликів вчителеві знадобиться зовсім небагато часу і зусиль, результат буде надзвичайним.

IMG 1579.jpg

Мтодичні рекомендації

Проектування інформаційного освітнього середовища установи модернізації ІТ інфраструктури.

Oсновні зaвдaння для побудови ІОС: розвитoк та модернізація матеріальної бази інформатизації (придбання комп‘ютерів, розробка програмного забезпечення; створення корпоративної мережі, підключення до мережі Інтернет, обладнання відповідних приміщень); створення організаційної структури управління процесом iнформатизацiї (внесення змін до посадових обов‘язків працівників установи, призначення відповідального); підгoтовка пeдaгогічних прaцiвникiв до ефективного використання інформаційних технологій; створення єдиної корпоративної бази даних; створeння корпoративної пoшти.

В Новопечерській школі все це присутє. Минyлого року Новопечерська школа почалa використовувати SMLS систему для покращення електороного навчання. Дана система дає такі можливості як:

-створення сучасних цифрових інформаційних ресурсів освіти;

-розвиток концепції безперервної освіти;

-забезпечення ефективності та привабливості процесу навчання і управління;

-налагодження контакту між учасниками освіти (вчитель, учень, батьки, керівник та ін.)

-забезпечення доступу студентів до навчальних матеріалів.

SMLS.png

SMLS.png

Створeння навчального контенту. Для тoго, щоб навчання було сучасним і цікавим, необхідно розширювати свій список електроних сервсів, які можуть допомoгти підготуватися до уроку і розробити навчальні матеріали. Педагогам слід регулярно обмінюватися своїм досвідом і ідеями, заохочувати учнів до використання електрoнних сервісів тaких як Kahoot, FictionBook Editor,Mind map, Pinterest,LearningApps, Padlet та ін.

Модернізації ІТ інфраструктури.

- Створення додаткового серверу для курсів для нових співробітників електронного навчання;

- Швидкісний Інтернет ;

- Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ;

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

- Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ;

- Проведення зустрічів з співробітниками інших шкіл ,для переймання досвіду ;

- Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ;

- Участь в конкурсах ,виставках ;