Кавурник

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Кавурник, -кам. Большой палець (въ загадкахъ). Желех

«Словарь української мови»

Кавурник, -кам. Большой палець (въ загадкахъ). Желех

Чотири чотирники, п'ятий кавурник несуть кривулицю через тин на вулицю.

Сучасні словники

Великий палець (палюх, пучак, бецман, лат. pollex) — перший, тобто внутрішній палець кисті. Термін зазвичай використовується для приматів, у тому числі людини, та деяких інших тварин, у яких цей палець протистоїть решті фаланги, для решти тварин використовується термін полекс (лат. pollex).

Великий палець не носить імені бога (хоча інколи зв'язується із знаком Овна, але він є ключовим покажчиком рівня життєздатності або життєвої енергії. Чим довше великий палець, тим більше життєздатна і сильна особа, особливо якщо його доповнює сильний вказівний палець.

Великий палець - частина кисті руки, палець людини, протиставлений іншим пальцях. На відміну від інших пальців, що складаються з трьох фаланг, він складається лише з двох. Через інших можливостей руху великий палець грає особливу роль, дозволяючи створювати тиск, направлений проти інших пальців, що є основою хапальної функції руки. Регіони в людському мозку, що відповідають за координацію і чутливість великого пальця, значно більші регіонів, що відповідають за інші пальці .


Рекомендовані джерела


  1. Словарь української мови / Упор. з дод. влас. матеріалу Б. Грінченко : в 4-х т. — К. : Вид-во Академії наук Української РСР, 1958.

Том 2, ст. 205.


Ілюстрації

Kavurnik1.jpg Kavurnik2.jpg Kavurnik3.jpg Kavurnik4.jpg

Інтернет-джерела