Ивина

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

И́вина, -ни, ж. Одно дерево иви. Кролевец. у.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1.Окреме дерево або кущ верби.

2.Довгий вербовий прут

Ілюстрації

Ивина1.jpg Ивина2.jpg Ивина3.jpg Ивина4.jpg

Медіа

Цікаві факти

Плакуча верба - дерево з легенд

Верба — рослина надзвичайно цікава. Вона викликає інтерес не лише як символ України, незвичайний біологічний вид, але і як ритуальна рослина. Отож, що ж повідомляють нам науковці:

1. зовнішній вигляд рослин цієї групи дуже різноманітний: від дерев до чагарників;

2. колір листя: від зеленого до сіро-білого;

3. листочки різноманітних форм: широкі, еліптичні, вузькі, довгі, рівненькі і зубчасті;

4. період цвітіння в одних видів на початку весни, в інших влітку;

5. навіть вбитий в землю корінець може дати коріння і прорости;

6. велика варіативність назв: верба біла, ламка, плакуча, мигдалева, червона, корзинова, чорнотал, жовтолозник, бредина, верба вухаста, чорніюча, чорницеподібна, лапландська, повзучий тальник.

Євангельська оповідь говорить, що, коли Ісус Христос воскресив Лазаря з мертвих, багато людей повірили, що він дійсно Син Божий. На вході в Єрусалим Ісуса зустрічало багато людей. Вони встеляли дорогу пальмовим гіллям і своїм одягом, вшановуючи Його. Ось чому на згадку про цю подію навіть через багато сотень років люди несуть до церкви зелені гілочки. А оскільки в нашому природному середовищі в цей час розпускається лише верба, вкриваючись маленькими листочками, то саме вона обрана для освячення.Відбувається це за тиждень до Великодня. І зветься він Вербною неділею. Така увага до цієї рослини пояснюється ще й тим, що вона вважається символом весни, родючості, здоров'я, радості і і життя. Крім того, рослина має магічні і лікарські властивості.В народі кажуть, що вона може зцілювати: знімати головний біль, лікувати від безпліддя, заліковувати рани, забирати негативну енергію. Дехто стверджує, що на Русі використовували вербу для припинення бурі, граду, пожеж. Споконвіку вона захищала людей, худобу, землі від усього злого і нечистого.

Джерела та література

Тлумачний словник Ефремової

Тлумачний словник Ушакова

Зовнішні посилання