Замітка

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Замітка, -ки, ж. 1) Замѣтка. 2) — давати. Давать понять. Кішку б’ють, невістці на замітку дають. Ном. № 3901. 3) Брати на замітку. Принимать къ свѣдѣнію.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

1. Короткий запис, зроблений з метою зберегти в пам'яті якесь спостереження, думку і т. ін. Його [Івана Вишенського] замітки короткі й сухі: але сучасна етнографія допомагає відновити — хоча б приблизно — картини і образи, що виникали в спогадах афонського ченця, коли він писав ці рядки (О. І. Білецький, Від давнини до сучасності, I, 1960, 131);
// Невелика стаття, повідомлення в газеті, журналі, збірнику. Маю знов писати дещо до австрійських, земляцьких і німецьких журналів, так всякі замітки (Леся Українка, V, 1956, 424); Улас. був переконаний, що з цим [зловживанням службовим становищем] миритися не можна, і написав замітку в обласну газету (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 149). Брати (взяти) на замітку: а) (кого) брати під особливий нагляд. — Но, но, ти не дуже, — загрожує йому поліцай, — візьму на замітку! Хіба я не знаю, чим ви дихаєте... (Юрій Яновський, I, 1954, 165); б) (що) брати до уваги; [Бути] на замітці в кого — перебувати під особливим наглядом. Спиняє [німець] свій важкий погляд на.. худорлявому плечистому юнакові. Він у нього на замітці (Петро Колесник, Терен.., 1959, 342).

2. заст. Зауваження, висловлене вголос. О. Артемій не раз діставав навіть замітку од консисторських протоєреїв (Нечуй-Левицький, IV, 1956, 164); Маня вешталася нечутко коло столу з чаєм, закидаючи тут і там в мою розмову з матір'ю і братом свої замітки (Ольга Кобилянська, III, 1956, 267). Не в замітку кому — непомітно для кого-небудь. І мені не в замітку, Як це сталось воно, Що мої однолітки Вже дорослі давно (Андрій Малишко, Серце.., 1959, 166).

Ілюстрації

YUI GHJK.jpg F IGF U V M.jpg V H RR DD.jpg A KJH KJ.jpg

Приклад

Як рятували кота

26 березня близько Обчислювального центру Академмістечка на високій сосні був виявлений кіт. Вчепившись у верхівку дерева, він гойдався на 30-метровій висоті. На наступний день спроби рятувальників забратися на дерево не принесли успіху. Стовбур був слизький, вдавалося подолати лише його половину. В чотири години на місце прибув Ігор Анатолійович, керівник гуртка юних альпіністів з двома помічниками, Олексієм і Дмитром. Вони закріпили страховку на середині стовбура, і з її допомогою Олексій досяг вершини і зняв переляканого кота, помістивши його в рюкзак. У вісім годин під оплески замерзлих глядачів його віддали в добрі руки. Він провисів на холодному вітрі не менше двох діб, але тепер йому нема чого боятися.

Медіа

Див. також

http://intkonf.org/kovalchuk-ip-zamitka-riznovidi-ta-yih-funktsionuvannya-u-gazeti-volin-nova/

http://ditky.info/load/ukrajinska_mova/zamitka_v_gazetu/23-1-0-5428

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/zamitka