Забгати

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Забга́ти, -га́ю, -єш, гл. 1) Загнуть. Забгавши загнувши зелізцем один копець дрота, вкладають його у ямку. Шух. І. 280. 2) Запрятать. Куди ти забгав сокиру? Волч. у.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

http://ukrlit.org/slovnyk/забгати


ЗАБГА́ТИ, а́ю, а́єш, док., перех., розм. Укласти щось куди-небудь; запхати, заховати. Другого дня Юзеф.. попрощався з нами і, забгавши собі до кишені ласощі, ..рушив від готелю (Досв., Вибр., 1959, 97).

1) Загнуть. Забгавши — загнувши зелізцем один копець дрота, вкладають його у ямку. Шух. І. 280.

2) Запрятать. Куди ти забгав сокиру? Волч. у.

Ілюстрації

Зас 1.jpg Зас 2.jpg Зас 3.jpg

Медіа

Див. також

http://verano.rv.ua/navchannya/shho-bude-yakshho-zasunuti-mobilnij-telefon-v-mikroxvilovku/

Цікаво, що буде, якщо засунути телефон в мікрохвильовку? Явно нічого хорошого. Ну … фраза попахує песимізмом, але, погодьтеся, навряд чи мобілка перетвориться на огранений (або навіть неограненний) діамант або хоча б в вульгарний золотий злиток. Але питання цікаве, треба його прояснити. Ні, я звичайно, не збираюся проводити цей експеримент особисто, полазити в Інтернеті і позапитую у друзів ….

Ну, ось, полазити і порозпитувала. Друзі заперечують свою причетність до тефоно-мікрохвильовим експериментів, але в Інтернеті є купа роликів на цю тему. І всі вони схожі як сіамські близнюки: молодий чоловік кладе свій стільниковий в мікрохвильову піч і включає її на повну потужність. Проходить пара хвилин, телефон починає дрібно тремтіти, підстрибує і виходить пластмасовими бульбашками. З нього валить дим, я присувається ближче до екрану, і тут … в клубах диму з’являється смеющаяся пика демона, він видає страшний крик, а грубка вибухає. Світло гасне, і десь на задньому фоні лунає собачий гавкіт. Хм … шикарний відеоролик в кращих традиціях фільмів жахів, але реалізмом тут і не пахне. Другий ролик набагато правдоподібною – телефон повільно обвуглюється, часом по ньому проскакують іскри і йде дим. Потім мікрохвильовку вимикають, хоробрий експериментатор дістає шматок оплавився пластмаси шумовочкой для пельменів (між іншим, дуже передбачливо) і ефектно розламує його двома пальцями, демонструючи підгорілі нутрощі. М-да, те, що гордо іменувалося мобільним телефоном, вже не зможе виконувати свої функції …

Джерела та література

http://ukrlit.org/slovnyk/забгати

https://www.youtube.com

http://verano.rv.ua/navchannya/shho-bude-yakshho-zasunuti-mobilnij-telefon-v-mikroxvilovku/

Зовнішні посилання