Жрець

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Жрець, жерця, м. Жрець. Жерці і ликторі стоять. Шевч. 607.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ЖРЕЦЬ, жерця, чол.

1. Особа, що здійснювала богослужіння, жертвоприношення в язичеських релігіях. У численних брахманських храмах утримувалась величезна кількість жерців (Історія середніх віків, 1955, 53); Жерці розпалювали вогонь.. й на тлі чорного неба вирізувався тесаний з товстелезного дуба Перун (Семен Скляренко, Святослав, 1959, 29); * У порівняннях. Обличчя у нього поважне, як у жерця (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 320).

2. чого, перен., ірон. Той, хто присвячує себе служінню чому-небудь. З своєї роботи він не робив таємниці і не виставляв себе жерцем науки (Юрій Смолич, Світанок.., 1953, 457). Жерці це люди, які з дитинства виховувалися в храмах, вивчали науку і магічні знання, і служили богам. Так само вони були головними носіями і хранителями культур у всіх народів. У різних куточках світу, жерці розпоряджалися своїм знанням по-різному. Наприклад, на Русі, волхви (так називали жерців слов’яни) несли своє знання простим людям. У той час як у єгиптян, жерці були хранителями знань і пильно стежили за тим що б, воно не потрапляло в маси. Адже знання завжди були і залишаються джерелом влади.

Найбільше дійшла до нас інформації, про єгипетського жрецтва. За додання розповідають, що вони вміли керувати погодою, і затемненнями. Хоча останнім це ні що інше як хороше знання ними науки, зокрема астрономії і можливість розрахувати час затемнень для проведення ритуалів з метою підтримки свого статусу, і управління народом.

Також жерці були досвідченими лікарями і цілителями. Знали таємниці муміфікації, і як вважається, могли за допомогою своїх знань і ритуалів впливати на життя душі в потойбічному світі, за допомогою заклинань, спеціальних предметів і зображень. Найсильнішою зброєю жерців завжди була магія. Вона використовувалася у всіх сферах життя. Так для зцілення хворого вводили в транс і кодували його свідомість на необхідний результат зокрема повне одужання. Саме Єгипетське жрецтво найімовірніше і є батьками сучасних знань про гіпноз.

Володіли жерці і умінням дистанційно впливати на супротивників і ворогів, для цього вони входили в трансовий стан, і за допомогою заклинань, а також різних маніпуляцій над спеціальним зображенням або воскової фігуркою, впливали на свідомість і тіло жертви.

Так само жерці в обов’язковому порядку повинні були вміти передбачати майбутнє. Для цієї мети вибирався дитина у віці 12-13 років і його за допомогою магічних пасів руками і наркотичного обкурювання вводили в транс. Після чого жрець накладав на тім’я дитини праву руку. І не даючи можливості підлітку вийти з трансу, задавав питання, що цікавлять про те, що бачить дитина про цікавлять події. Отримані відповіді про видіннях жрець міг інтерпретувати як знання про майбутнє.

У наш час місце жерців зайняли вчені та релігійні служителі, зокрема практично всі великі світові релігії насправді є продовженням поклоніння все тим же єгипетським богам тільки зі зміненими іменами. Про це говорять багато дослідників релігій і різних містичних знань. Так що, жрецтво і жерці, були і залишаються серед нас. Вони поміняли свої назви, але, як і раніше, саме вони вирішують давати або приховувати різні знання від нас. Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 545.академічний тлумачний словник

Ілюстрації

Sdfggf.jpeg 214550.jpg DSC 3068.jpg Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання