Дворець

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Дворець, -рця, м. = Двірець. Ой на горі дворець карбований, а в тім дворці хлопець мальований. Гол. І. 205.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ДВО́РЕЦЬ, рідко ДВІРЕ́ЦЬ, рця, чол. 1. Те саме, що палац. На самому березі Босфора сад Юсуфа паші, в саду його дворець (Нечуй-Левицький, II, 1956, 446); [Гебрей:] Чия то хата, я тебе питаю? [Єгиптянин (спокійно):] Та то зовсім не хата й не оселя.

УКРЛІТ.ORG_Cловник

ПАЛА́Ц, у, ч. 1. Велика будівля з безліччю кімнат, яка є постійним місцеперебуванням царюючої особи, глави держави, а також членів царюючої родини. Он — палац Зимовий. В нім Розміщався царський дім (Нех., Ми живемо.., 1960, 120); Далі йде Бахчисарай, резиденція кримських ханів, із знаменитим палацом останнього кримського володаря (Вишня, І, 1956, 160); // Пишний будинок, призначений під житло для панів, князів, графів і інших багатих осіб. Кам’яний палац, наче іграшечка, з своїми.. вишками, різними візерунками понад вікнами та понад дверима, з своїм високим шпилем посередині, — стоїть і, мов панянка та, озирається навкруги, любуючись своїм убором (Мирний, IV, 1955, 159); Палали і мінилися перламутром під першим промінням сонця кольорові вікна магнатських палаців (Тулуб, Людолови, І, 1957, 5); * У порівн. Панський будинок з білого каменю стоїть, немов палац над усім селом (Вовчок, І, 1955, 351); А школа — палацом стоїть Між новими кварталами (Мас., Сорок.., 1957, 48). 2. чого. Будинок величної архітектури, що має громадське або культурне призначення. Від монументального Палацу культури, з колонами і масивними арками, долинає спів радіоли (Руд., Остання шабля, 1959, 86); Трудящі міста [Миколаєва] одержали чудовий подарунок — Палац урочистих подій (Рад. Укр., 1.V 1967, 4); Кремлівський палац з’їздів.

Іноземні словники

ЯНДЕКС словари

 	the Palace

Ілюстрації

Дворець12.jpg Двірець2.jpg Дворець12.jpg Двірець21.jpg \


Медіа

Цікаві факти

Дворці (палаци) Укрїни

Воронцовський палац будувався протягом 20 років - з 1828 по 1848 роки.

5 цікавих фактів про Воронцовський палац: • це єдина будівля України, в якій плити фундаменту залиті свинцем - це підвищує сейсмостійкість; • за задумом творця, палац "відбивається" на вершинах Ай-Петрі; • у палаці 5 корпусів і близько 150 кімнат, у тому числі 9 парадних залів; • дев'ять камінів у парадних залах палацу досі вважаються чинними, але ними заборонено користуватися; • палац став однією з перших в Росії будівель, обладнаних каналізацією та водопроводом з холодною і гарячою водою


Один із головних будівничих Букінгемського палацу — Едвард Блор є також автором Воронцовського палацу в Алупці (Крим, Україна).


Королівські сади Букінгемського палацу, також переобладнані Джоном Нешем, а також Вільямом Ейлтоном, є найбільшими приватними садами Лондона. Вони також обмежено бувають відкриті для відвідування. У Королівських садах є став і штучні водоспади. Картину природної ідилії доповнюють фламінго, що призвичаїлися навіть до гулу королівських гелікоптерів, які раз-по-раз пролітають над територією Букінгемського палацу.

Більше читайте тут: [1]