Гурін Катерина Олександрівна

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Заклад дошкільної освіти №83 міста Києва



Завдання 1.


Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.

  • Доброго дня, шановна Олена Василівна! На сьогоднішній день без новітніх технологій нам не обійтись, особливо у сфері освіти. 2020 та 2021 роки поставили нам нові вимоги і завдання, встановили свої правила у побуті, соціумі, а особливо у перебігу освітнього процесу. На вашу думку, чи є необхідність у впровадженні ІКТ у ЗДО на сьогодні?
  • Звичайно, важко не погодитись із тим, що упровадження ІКТ у освітні процеси є потребою для її якісного розвитку. Останні два роки дали нам нові вимоги щодо побудови не лише освітніх процесів у дошкільній освіті, а і взагалі всього нашого життя. Ми стали перед новою задачею – бути мобільними та відповідати трендам освітніх інновацій кожну хвилину, розвиватись максимально, незалежно від займаної посади, досвіду та статусу в соціумі. Без упровадження новітніх технологій освіти майбутнього у нас не буде.
  • На Вашу думку, наскільки необхідно давати якісну освіту у сфері новітніх технологій навчання вихователям, методистам, директорам ЗДО у наш час?
  • Усім відомо, що якісна актуальна освіта є пріоритетом будь-якої держави. Сучасне інформаційне суспільство потребує нових фахівців, здатних до ефективного застосування ІКТ у власній професійній діяльності, вирішення нестандартних задач і проблем, продукування нових знань. Ми також бачимо необхідність розвитку кожної особистості у напряму відслідковування та керування динамікою прогресу у сфері навчання, професійної чи соціальної самореалізації.
  • Повністю підтримую вашу думку. Які заходи Ви проводите для акмеологічної підтримки педагогічного колективу Вашого ЗДО?
  • За останні півроку наші педагоги пройшли декілька тренінгів, онлайн курсів та прослухали низку відеозаписів (курсів) щодо новітніх інноваційних освітніх технологій. Особливо необхідними та корисними виявилися курси щодо використання у дошкільному оствітньому процесі інтерактивних технологій та сучасних онлайн застосунків.
  • Які дії на майбутнє щодо освіти Вашого педагогічного колективу?
  • Ми лише становлюємо свою освіту на шлях новітніх інформаційних технологій. Попереду ще багато цікавого та нового, але низку вебінарів ми вже визначили та запланували. Також плануємо реорганінузвати зручне технологічне середовище у нашому ЗДО. Адже розуміємо, що усі сучасні технології потрібно використовувати, щоб зробити свою діяльність мобільною та повноцінною.
  • Дуже вдячна Вам за такі цікаві відповіді та думки, пані директор. Бажаю Вам та колективу успіхів та процвітання!

Анкетування педагогічного колективу.

Під час роботи із педагогічним колективом ЗДО №171 було проведено анкетування, для кращого розуміння потреб та проблем у сфері ІТ закладу освіти. Під час опитування було задано 5 питань, які показали проблемні теми та побажання колективу.

  1. Які відомі вам сучасні засоби освітніх ІКТ?
  2. Як ви використовуєте у процесі роботи новітні технології?
  3. Наскільки якісно ви володієте інноваційними технологіями?
  4. Чи потребуєте ви додаткового навчання?
  5. Ваші побажання щодо впровадження ІКТ у ЗДО №83.

Як результат опитування виявлено наступне:

  • лише 50% колективу використовують інновації у освітньому процесі,
  • 30% відповіли, що якісно володіють технологіями,
  • усі 100% опитаних підтвердили необхідність навчання та вдосконалення навичок.

У розділі побажань учасники опитування повідомили нам наступне:

  • необхідно створити хмарне середовище у ЗДО для зручності користування матеріалами і мати до них вільний доступ,
  • пройти якісно наповнене та проведене навчання (тренінги, ознайомитись із новинками ІКТ у освіті, переглянути онлайн підбірки навчальних методичних матеріалів тощо).

Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

ІТ-інфраструктура ЗДО №83 міста Києва є не досить потужною, але все ж у наявності маємо:

  • 4 ноутбуки,
  • мережу Інтернет із 2 роутерами,
  • 4 плазмові телевізори із можливістю підключення до мережі та перегляду матеріалів із ноутбука (із допомогою кабелю).

Із програмних забезпечень досить небагатий вибір:

  • операційна система Windows 10,
  • пакет програм Office.

Із науково-методичного супроводу маємо підбірки педагогічної преси, а також підбірка декількох друкованих методичних навчальних матеріалів.

Завдання 2. Створення відеопідбірки навчальних матеріалів.

Під час загального опитування колективу було виведено єдину думку щодо створення якісного сайту закладу. Мною було розроблено макет головної сторінки та її наповнення за розділами.

Для підвищення рівня знань та умінь, формування навичок роботи із новітніми сервісами було розроблено спеціальну збірку відеоматеріалів. Підбірка стане у нагоді педагогічному складу не лише нашого ЗДО. У даному списку відео зібрано корисні матеріали для практичної роботи вихователя та методиста ЗДО, такий досвід допоможе полегшити впровадження ІКТ, зрозуміти, що новітні технології це цікаво та необхідно. За посиланням можна переглянути дані відео. https://www.youtube.com/playlist?list=PL4IlhYa_5S5BE4UXqJxmIkCsqrueim0mM


Завдання 3. Практикум


Під час проходження практики у ЗДО №83 було впроваджено тренінгову технологію для педагогічного колективу. Темою тренінгу обрано «Використання сервісів Сanva, Pawtoon, LearningApps у роботі сучасного дошкільного закладу».
Під час тренінгу було сфокусовано увагу педагогів на основні моменти важливості використання даних сервісів, їх переваги та можливості. У другій частині навчального заходу було показано на практиці підбірки готових матеріалів, а також основні функції даних онлайн сервісів. Зворотній зв'язок був дуже активним, педагогів зацікавили дані сервіси. На майбутнє заплановано ще декілька таких навчальних заходи, але уже в більше детальному форматі із створенням кожним педагогом своїх розробок для практичного використання на майбутніх заняттях із вихованцями.

Завдання 4. Методичні рекомендації

Творчою групою ЗДО було спроектовано модель освітньо-інформаційного середовища. Вона охоплює всі суб’єкти освітнього простору та визначає дидактичні принципи їхньої взаємодії та ресурсні складові. Отже, складовими та суб’єктами освітньо-інформаційного середовища закладу дошкільної освіти є:

  • На рівні матеріального ресурсного забезпечення: сучасні технічні засоби для широкого використання комп’ютерних та інформаційно-комунікаційних технологій (комп’ютерні класи, видавничі центри), електронні бази програмно-педагогічних засобів (комп’ютерні навчальні, розвивальні програми та середовища, тренажери, електронні бібліотека, відеотека тощо), комп’ютерно-орієнтовані засоби навчання і навчальні середовища для дітей передшкільного віку.
  • На рівні кадрового ресурсного забезпечення: педагогічний працівник, що володіє навичками роботи на персональному комп'ютері та вміє застосовувати ІКТ на рівні інтеграції в існуючий освітній простір, адміністрація освітнього закладу, що володіє сучасними комп'ютерними та інформаційними технологіями;
  • На рівні інформаційного ресурсного забезпечення: підключення до мережі Internet, внутрішня локальна мережа, сайт закладу дошкільної освіти, блоги адміністрації, вихователів та вузьких спеціалістів, електронна пошта закладу тощо.