Глибка

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Глибка, -ки, ж. Подвалъ, подземелье. К. Досв. 106. Вкиньте в глибку сього бунтовника. К. ЧР. 346.

Сучасні словники

1. Яма. Отут, ближче до призьби, темніє глибка, в якій літує качка (Михайло Стельмах, Гуси-лебеді.., 1964, 16); Алессандро скинув трупа у глибку (Боккаччо, Декамерон, перекл. Лукаша, 1961, 529); // Заглибина, ямка. Посеред хати на довбаному стільчику сидить коло обтесаного для ступи пня батько і теслицею вибиває глибку (Михайло Стельмах, Хліб.., 1959, 140).

2. Льох, у якому тимчасово утримують ув'язнених. — Та ви самі хоч як його покарайте, хоч у глибку на скілько запріте, все, що хочете — він на те заслужив (Метлинський і Костомаров, Тв., 1906, 121); — Повернулися назад, і сторожа пов'язана, і глибка порожня (Петро Панч, III, 1956, 96).

3. Озеро у районі села Березини Житомирського району Житомирської області. Глібка — озеро штучного походження, утворене у 60-х роках 20 століття як водойма для ведення рибного господарства. Найглибша точка — 9 метрів. Став починається від мосту Глібка, а закінчується водоспадом. Основою озера є річка Руда. В озері є велика кількість видів риб: окунь, карась, білий амур, короп та інші. Озеро користується великою популярністю в час відпочинку, охочі порибалити можуть спокійно насолоджуватися природою місцевості.

Ілюстрації

Медіа

Див. також

Глибка як озеро

Глибка у тлумачному словнику

Джерела та література

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 82.

Зовнішні посилання