Гачур

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Гачур, -ра, м. = Жеребець. Вх. Лем. 402. Ум. Гачурик. Вх. Уг. 232.


Сучасні словники

ЖЕРЕБЕ́ЦЬ, бця, чол. Самець кобили. Жеребець у сірих яблуках дико поводив налитими кров'ю очима і не міг устояти на місці (Петро Панч, III, 1956, 131); * У порівняннях. Еней і сам так розходився, Як на аркані жеребець (Іван Котляревський, I, 1952, 73).

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Jerebec2.jpg Jerebec3.jpeg Jerebec1.jpg Jerebec4.jpg

Медіа

. . .

Цікаві факти

Коні — це унікальні тварини. Чи помічали ви, що вони володіють цілющою силою, здатні впливати на психіку людини, мають неймовірну граціозність, захоплюючи кожного? Коні дуже цікаві, сильні, досконалі і про це свідчать безліч фактів. 1. Кінь багато в чому впливає на опорно-руховий апарат. Він з кожним кроком передає вершнику імпульс, що точно повторює роботу тулуба людини при ходьбі.

Це свідчить про унікальність усунення проблем з хребтом. Так, коней використовують для рухової терапії і гімнастики, зокрема дані курси реабілітації проходять діти.

2. Забарвлення коня впливає на його характер. Твердження це спірне. З одного боку, якщо почати порівнювати з людиною, то воно є хибним, адже колір волосся не відображає твоїх індивідуальних особливостей і схильностей. З іншого боку, люди, які постійно працюють з кіньми, стверджують, що чорні коні найбільш швидкі, витривалі і краще переносять різні захворювання. Деякі кажуть, що руді коні мають дуже нестабільний характер. Однак найбільш оптимально і правильно наступне твердження: вплив робить порода, батьки і перші роки життя.

3. Самий вгодований представник коней — жеребець Сампсон. Його вага 1520 кілограмів. Ще ніхто не досягав такого результату, а значить, це рекорд....

Іншими мовами

stallion - жеребець - https://uk.glosbe.com/en/uk/stallion

Зовнішні посилання

http://sum.in.ua/s/zherebecj