Вузлик

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Вузлик, -ка, м. 1) Ум. отъ вузол. 2) Комокъ сбившейся глины. Глину на горшки треба розміщувать, бо в ній є вузлики, так як камінці. Екатериносл. у. (Залюбовск.). Ум. Вузличок.

Сучасні словники

Вузлик ВУЗЛИК, а, чол. Зменш. до вузол1 1—4,8. Прийшлось навіть вузлики на хусточці зав'язувати, щоб не забути (Леся Українка, III, 1952, 662); У неї в хаті завелось багато всяких вузликів з насінням (Михайло Коцюбинський, II, 1955, 25); Обідати вона не ходила додому, а брала з собою в вузлику якісь харчі (Олекса Гуреїв, Наша молодість, 1949, 359); При мокнучій екземі на шкірі лоба або щік з'являються спочатку невеликі підвищення, сильно сверблячі вузлики (Хвороби дитячого віку, 1955, 136).

Вузлик

розв’я́зувати / розв’яза́ти ву́зол. Остаточно вирішувати складне, заплутане питання, проблему. Вона хотіла виїхати таємно від нього, порвати все одним махом, в одну мить розв’язати той тугий .. вузол (Ю. Збанацький). розв’яза́ти ву́злики. — Не знаю… Може, ти й правильно робиш.— Напевне правильно.— ..Тільки щось надто швидко. Ніби в кіно, коли до кінця лишилося хвилини три і всі вузлики розв’язати треба (В. Собко).

Ілюстрації

Вузлик1.jpg Вузлик2.jpg Вузлик3.jpg Вузлик4.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Вузол — метод для з'єднування і захисту лінійних матеріалів, зазвичай шнурка за допомогою їх зв'язування чи переплетення. Вузол може зав'язується різними видами матеріалів: мотузками, ременями, струнами, дротами таким чином, що вони з'єднуються між собою або з предметом-вантажем. Вузли мають дуже давнє походження і багато практичних застосувань.

Зовнішні посилання