Ворожити

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Ворожити, -жу, -жиш, гл. 1) Гадать; колдовать. Хто ворожить, той душею наложить. Ном. № 233. 2) — коло чого. Возиться съ чѣмъ, что-то дѣлать съ чѣмъ. Ночліжники бачили, що такі то коло тих коней ворожили і щось нишком балакали. Ном. № 12831.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках ВОРОЖИТИ, ожу, ожиш, недок. 1. Вгадувати майбутнє чи минуле на картах і т. ін.; пророкувати що-небудь. Сей на руках знав ворожити, Кому знав скілько віку жити, Та не собі він був пророк (Іван Котляревський, I, 1952, 225); І ворожка ворожила, Пристріт замовляла, Талан-долю за три шаги З воску виливала (Тарас Шевченко, І, 1951, 283); Графові тієї ночі приснився страшний сон і він відразу ж після сніданку сів сам собі ворожити на картах (Олесь Донченко, III, 1956, 49). ♦ Надвоє баба (бабка) ворожила — невідомо, що буде. — Хіба убогому і на світі не жити? Е, ні, це ще надвоє баба ворожила (Українські народні казки, легенди.., 1957, 324). 2. Уживати слова, застосовувати прийоми, чародійна сила яких нібито має вилинути на людину, природу і т. ін.; чарувати. Мабуть, ворожила [Мелашка] над нею або що-небудь таке зробила, що як з води витягла нашу Оксану?.. (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 445). 3. біля (коло) кого — чого, перен., жарт. Поратися біля кого-, чого-небудь. Коней покрали, а нічліжники бачили, що такі-то коло тих коней ворожили (Номис, 1864, № 12831); Мотор здригався від залізних конвульсій, штовхав уперед човна, чадив перегаром бензину й масла, Іван Миколайович щось там ворожив біля нього (Павло Загребельний, Спека, 1961, 270).

Ілюстрації

Kak-nauchitsja-gadat-na-kartah-taro.jpg Image 4155555.jpg Cghihvfbhjkvcvj.jpg Photoicon.png

Медіа

Жирний текст==Див. також== Ворожіння на каві: розшифровка та значення

Символи на дні чашки говорять про справжні події, розводи на стінках – розповідають про майбутнє, а плями на блюдці – про минуле. Розшифровка одержаних малюнків – справа непроста, адже малюнок навряд чи буде чітким. Тут потрібно покластися на вашу підсвідомість, яка допоможе вам відшукати щось знайоме в кавових візерунках.

Ось деякі значення кавових малюнків

Удачу в коханні віщує зображення жіночої голови, метелика, літньої пані, лілії, чотирикутника і алмазу. Побачили кільце, Андріївський хрест, фіалку або троянду, слід чекати швидкої пропозиції руки і серця. Якщо вам пощастило розгледіти в малюнках корову, двері, будинок, ключ, ножиці, підкову або ящірку, значить, вас чекає удача й успіх. А ось передвісником нещастя і небезпеки є зображення ведмедя, верби, бика, труни, ворони і взуття. Губи, жаба, риба і ангел обіцяють вам хороші звістки, а верблюд, лебідь, муха, вилка, стілець і квадрат пророкують поліпшення матеріального становища. Попередженням про серйозні хвороби або смерті можуть бути малюнки у вигляді труни з хрестом, сови і петлі. Розшифровка малюнків кавової гущі справа індивідуальна. Дуже важливо довіритися своїй інтуїції, вона допоможе вам зрозуміти значення тих чи інших символів. Розташування малюнків також має значення при їх розшифровці. Наприклад, чим ближче візерунки розташовані до крайки чашці, тим швидше здійсниться передбачене. Якщо після ворожіння чашка забруднилася несильно, то життя людини буде радісним і щасливим. Якщо ж вона вся почорніла, значить, вас чекають проблеми.

Джерела та література

http://sum.in.ua/s/vorozhyty

Зовнішні посилання

http://lifer.com.ua/yak-pravilno-vorozhiti-na-kavi.html