Волокита

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Волокита, -ти, ж. Бродяжничество, скитанія. Ой нещасная волокита та журба ж мене збила. Грин. ІІІ. 416.

Сучасні словники

1. Несумлінне затягування справи або рішення якого-н. питання, а також повільний плин справи, ускладнює виконання дрібних формальностей, зайвої листуванням і т. п.
2. Спокусник жінок
3. Тяганина, тяганини, мн. немає, · дружин. Зволікання, навмисно повільне, що супроводжується зайвими формальностями виконання справи. Канцелярська тяганина. Тяганина з розглядом справи. Без тяганини.
4. Бездомна людина, що не має постій­ного місця проживання, сталого заняття, роботи
5. Про того, хто ходить кудись без потреби, часто уникаючи роботи. — А де ж ти, волоцюго, волочився до цього часу? — крикнула Кайдашиха (Нечуй-Левицький, II, 1956, 269);
6. Про того, хто певний час був відсутній дома. Аж ось Катря підняла вгору голову і крикнула радісно і сердито: — А ось і наш волоцюга!
7. Той, хто любить волочитися за ким-небудь. Замість того, щоб тобі у горницях сидіти, так ти, волоцюго, повіялася до хлопців на кухню (Панас Мирний, IV, 1955, 167); — Я й сама бачу, який ти є волоцюга й зальотник! (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 352).

Ілюстрації

Медіа

Див. також

Детальніше про слово. Синоніми.
Що означає?
Цікаво "волокита"

Джерела та література

Значення слова "волокита". Академік
Волокита

"Волокита" в інших значеннях

Волокита = ловелас.
ЛОВЕЛА́С, а, чол. Спокусник, зальотник, баламут (у 2 знач.). — Такий ловелас, як Микола Іванович, якій завгодно дівчині голову закрутить (Юрій Збанацький, Малин. дзвін, 1958, 312). Ловела́с (від англ. Lovelace) — чоловік із легковажним ставленням до жінок, спокусник, донжуан. Термін походить від героя роману Самюеля Річардсона «Кларісса» Роберта Лавлейса, французьке прочитання прізвища якого утвердилося як синонім до слова донжуан.

волокита = бюрократизм.
Бюрократизм є окремо взяті прояви бюрократії, які в організації управління і влади (причому, як в приватних, так в державних органах управління) виражаються в наступних аспектах: хабарництво, казнокрадство, канцелярщина, місництво, тяганина, протекціонізм, відписки і деякі інші, що роблять роботу відповідної організації в більшій чи меншій мірі неефективною з точки зору цілей і завдань цієї організації. Загалом ключі бюрократія і бюрократизм ототожнюються, але при розгляді зв'язків між двома цими поняттями вважають, що бюрократизм є способом або манерою поведінки бюрократії. В окремих випадках бюрократизм розглядають як поняття бюрократії, що має негативний відтінок