Волинь

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Волинь, -ні, ж. Волынь.

Сучасні словники

Матеріал з Вікіпедії ВОЛИНЬ

  • Воли́нь (Велика Волинь, Волинська земля) — давньоруська історична область, історично-географічний край у басейні південних приток Прип'яті і верхів'ях Західного Бугу (його правих приток), у північно-західній частині сучасної (з 1991 р.)України. Розташована між Поділлям на півдні та Поліссям на півночі, Західним Бугом на заході і верхнім Тетеревом та верхів'ями Ужа на сході.

ВОЛИНЬ

  • історична обл. України у басейні пд. приток Прип'яті та верхів'ях Зх. Бугу. Назва від м. Волині (біля сучасного м. Городка Волинської обл.). У VII-IX ст. В. населяли сх.-слов'янські племена: дуліби, бужани, волиняни, з кінця X ст. - у складі Київської Русі, 988 кн. Володимир Святославич віддав її в уділ синові Всеволоду. З XII ст. - самостійне Володимиро-Волинське князівство; 1199, після приєднання Галицького князівства, увійшла до складу Галицько-Волинського князівства; у 2-ій полов. XIV ст. зх. частина В. відійшла до Польщі, після Люблінської унії 1569 вся В. утворила Волинське воєводство Речі Посполитої. Після поділів Польщі В. відійшла до Рос. імперії, частина Волинської губернії (центр у Житомирі); у XIX ст. зберігалися сильні пол. впливи, вел. землеволодіння, з 60-х сильна русифікація, переслідування римо- і греко-католиків;

Ілюстрації

Волинь 1.jpg Волинь 2.jpg Волинь 3.jpg Волинь 4.jpg

Див. також

  • [1]. Історія
  • [2], Стара Волинь і Волинське Полісся. Том 1
  • [3]. Слово Волині
  • [4]. Що таке музейний простір Волині?

Станом на 2013 рік – це 17 комунальних музеїв Волинської області, 78 музейних закладів на громадських засадах, з яких 5 – носять звання „Народний музей”, 177 музейних заклади системи освіти, з яких 33 – носять почесне звання „Зразковий”. Це понад 280 тис. музейних предметів основного фонду – пам’яток матеріальної та духовної культури волинського краю, які є частиною Музейного фонду України, і ряд з яких по праву вважається культурним надбанням всього людства. Це 300-400 тис. осіб, які щорічно відвідують музеї Волині. Це понад дві сотні фахівців, які, незважаючи на всі матеріальні негаразді, що супроводжують долю музейного працівника, самовіддано зберігають, вивчають і наближають до широкої аудиторії безцінні музейні скарби. Доробок музеїв Волині в науково-дослідницькій, експозиційній, виставковій, збиральницькій, реставраційній, науково-освітній, методичній роботі знаходить своє відображення в наукових виданнях, експозиціях, різноманітних творчих музейних проектах, що робить доступними музейні колекції для широкого загалу. Музеї Волині є визнаними джерелами духовності, науковими і культурними осередками, які дбайливо зберігають і популяризують пам’ятки минулого. Завдяки зусиллям музейних працівників зібрання музеїв Волині не тільки примножуються, але й активно служать справі розвитку української культури та науки. Саме з метою ознайомлення всіх зацікавлених з тим, що відбувається у музейному житті Волині, і започаткований цей ресурс. Ми будемо намагатися, щоб „Музейний простір Волині” був цікавим і корисним для двох категорій відвідувачів – музейних фахівців та людей, які просто цікавляться музеями. Тому у структурі ресурсу передбачені розділи з суто професійною інформацію, а також загальні відомості, що, сподіваємось, допоможуть комусь знайти всій шлях до Музею, який вони так довго шукали. Необхідність подібного ресурсу і для фахівців, і для туристів давно стала очевидною. Аудиторія користувачів „всесвітньої павутини” в Україні постійно збільшується. Більшість туристів перед тим, як обрати маршрут, звертається до Інтернету. Ми закликаємо музейні установи, окремих працівників, а також всіх, кому цікаве життя музеїв, до співпраці. Надсилайте нам інформацію про волинські музеї і музейний простір Волині стане більш сприятливим для життя.