Вигрівати

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Вигріва́ти, -ва́ю, -єш, сов. в. вигріти, -грію, -єш, гл. Грѣть, пригрѣвать, пригрѣть, согрѣть. Вигрів гадину за пазухою. Ном. № 4606. Волики, стоя біля тину, знай вигрівають свої боки. Греб. 400. Після дощу, коли хмара за гору засувається, і сонечко отот має вигріти. Св. Л. 26.

Сучасні словники

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Вигрівати, -ва́ю, -єш, сов. в. вигріти, -грію, -єш, гл. Грѣть, пригрѣвать, пригрѣть, согрѣть. Вигрів гадину за пазухою. Ном. № 4606. Волики, стоя біля тину, знай вигрівають свої боки. Греб. 400. Після дощу, коли хмара за гору засувається, і сонечко от-от має вигріти. Св. Л. 26.

Англо-українські словники

грі́ти v be warm, provide warmth/heat

Італійсько- український словники

грі́ти v dare calore, riscaldare

Ілюстрації

Vigrivati.jpg

Медіа

цікаві факти про те як швидко відігрітися взимку

Щовечора влаштовуйте контрастні ванночки для рук — вони допоможуть поліпшити кровообіг. В одну тарілку налийте гарячу воду (38-40° С), в іншу — холодну. Опускайте в них поперемінно руки (процедуру слід починати та закінчувати гарячою водою).

Особливу увагу приділіть одягу та взуттю. Щоб руки залишалися в теплі, носіть рукавиці, а не рукавички. Забудьте про стягуючі колготки, тугі ремені, тісні джинси — вони порушують кровообіг.

  Введіть обмеження до весни. Основним джерелом енергії є вуглеводи. Найбільш легко засвоюються прості, проте вони ж дають і зайві кілограми. Альтернативою можуть стати складні вуглеводи: крупи, макарони з борошна грубого помелу, картопля. Не виключайте повністю з раціону жири: мінімальний жировий прошарок зовні непомітний і є додатковим «утеплювачем».
  Підтримуйте у нормі залізо. Введіть у раціон продукти багаті залізом. Наприклад, чорну смородину. Лише 50 г цієї ягоди забезпечать вам добову норму заліза. Не забувайте також про гречку, печінку й яблука.

Жирний бульйон і солодкий чай

  Більше корисної солі. Взимку вам не обійтися без вівсянки, квасолі, моркви, цибулі та горіхів — джерел солей калію та магнію. Включіть в щоденний раціон також молоко або чай: ці напої сприяють підвищенню тонусу судин.

Зігрітися в холодну погоду допоможуть такі гарячі напої, як жирний курячий бульйон або солодкий чай, адже жир і цукор є хорошими джерелами енергії. Випивши бульйон або чай, спочатку ми зігріваємося за рахунок температури напою, який потрапив в організм, а через деякий час починається процес окислення жирів і глюкози, що призводить до викиду енергії, яка додатково зігріває організм.