Великих Настя Анатоліївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Великих Насті Анатоліївни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта»

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ

Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу

Щоб оцінити та вивчити ІК-компетентність працівників школи було запропоновано заповнити анкету.

анкета

Результати

Результати анкетування показали що далеко не всі вчителі мають можливість використовувати засоби ІКТ на уроках. Тому що не мають необхідного обладнання Всі вчителі бажають пройти якесь додаткове навчання та погоджуються з тим, що під час використання ІКТ учням цікавіше та вони більш вмотивовані краще працювати.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне

3-телевізори,

1- комп'ютерний клас(7 комп'ютерів)

4- ноутбуки,

2- принтери.

Програмне

Microsoft Office

Windows

Інформаційне

сайт школи


Розроблення Гугл-календаря для педагогів

Календар можна переглянути

календар


Семінар на тему:"Змішане навчання"

Змішане навчання – це поєднання онлайн та офлайн-навчання у один ланцюжок, що творить «навчальний досвід» учня та самодостатній логічний курс чи предмет. При змішаному навчанні інструкції/теорія, яку учень опрацьовує онлайн (чи то у формі самостійного прочитання матеріалів, чи при перегляді демонстраційних відео, чи при перегляді відеозапису лекції вчителя, чи у формі гри), знаходять своє застосування офлайн (тобто у приміщенні школи під час занять). Всі активності та заняття, що відбуваються в школі мають поєднуватись та на практиці закріпляти знання, здобуті учнем при самостійній роботі онлайн.

Під навчанням онлайн ми розуміємо формат навчання учня за комп’ютером, при чому учень сам обирає місце для навчанння, контролює час, ритм та послідовність виконуваних завдань. Під навчанням офлайн – взаємодію учня з вчителем та однокласниками/колегами по проекту. Під форматом навчання розуміємо онлайн чи офлайн навчання; формати офлайн навчання включають роботу у групових проектах, індивідуальні консультації, лекції, семінари, дискусії та ін. (тобто будь-яка взаємодія, що відбувається в реальному часі без посередництва технологій). Змішане навчання, blended learning (більш «словникове» визначення) – це формальна, структурована та логічна навчальна програма, у якій

1. учні/студенти проходять хоча б частину курсів (курсу) онлайн, при цьому вони самі контролюють час, місце, ритм та послідовність виконуваних завдань;

2. хоча б частина курсів (курсу) відбувається у фізичному навчальному просторі (школі) у групі з такими ж учнями та вчителем (це обов’язкова умова для успіху змішаного навчання, адже вона веде за собою соціально-адаптаційний аспект школи);

3. різні формати навчання учня логічно поєднані, щоб забезпечити інтегрований та успішний «досвід навчання». Існують такі моделі:

Ротаційні моделі – це організація курсу чи предмету, таким чином, що учні/ студенти переходять між різними форматами навчання за фіксованим розкладом або на розсуд вчителя, принаймні одним з таких форматів є навчання в режимі онлайн. Інші можливі формати – це робота у невеликих проектних командах, теоретичні виклади (лекції) від вчителя (як для цілої групи так і для проектних команд), групові проекти, індивідуальні консультації від вчителя, письмові завдання. Студенти вчаться в основному в стінах школи, але також виконують певні домашні завдання.

1.1. Ротація за станціями – це модель організації курсу чи предмету, в якому студенти переходять між різними «станціями» в межах одного чи декількох (небагатьох) кабінетів. Ротація по станціях відрізняється від індивідуальної ротації тим, що учні мають пройти усі станції, а не лише ті, що встановлені їхнім індивідуальним графіком.

1.2. Ротація за лабораторіями – це модель організації курсу чи предмету, коли одна з станцій відбувається спеціальному комп’ютериному кабінеті та де учні навчаються самостійно онлайн.

1.3. «Перевернутий» клас – це модель організації курсу чи предмету, в якому студенти навчаються онлайн за межами школи, у звичному місці виконання домашнього завдання (вдома), а потім йдуть до школи, щоб на базі здобутих знань та освоєних правил і інструкцій працювати над проектами або отримати додаткову інформацію від вчителя. Основна теоретична частина курсу засвоюється онлайн, саме це відрізняє модель «перевернутого» класу від просто виконання домашніх завдань онлайн, адже не освоївши теорію самостійно учень не зможе приймати активну участь у дискусіях з вчителем чи зреалізувати проект.

1.4. Індивідуальна ротація – це модель змішаного навчання, коли кожен учень має індивідуальний графік і не обов’язково відвідує кожну доступу станцію. Графік складається автоматично (якщо у школі є програмне забезпечення) або вчителем.

Гнучка модель – курс або предмет, в якому онлайн-складова є основою навчання учнів, навіть якщо певна діяльність і відбувається офлайн.

Учні працюють за індивідуальним, гнучким графіком, який включає різні формати навчання. Учитель є доступний для будь-яких консультацій, і студенти вчаться, здебільшого, в приміщенні школи, та виконують індивідуальні домашні завдання. Учитель готовий надавати підтримку за необхідності через такі заходи, як робота в малих групах навчання, групові проекти, а також індивідуальне консультування. Існують приклади реалізованих гнучких моделей, у який вчитель надає більше або менше підтримки.

Модель самостійного змішування (A La Carte Model) – студент проходить курс повністю онлайн, та відвідує навчальні заходи у школі чи навчальному центрі. Учитель у цій моделі є онлайн-учителем. Студенти можуть пройти онлайн-курс або на території школи (якщо дозволяє обладнання та кімнати) або вдома. Модель не може бути застосована для всіх шкільних предметів, адже курси онлайн мають комбінуватись з такими, що проходять у школі в групі та з вчителем (соціальний аспект школи).

Модель збагаченого віртуального навчання – курс чи предмет, в якому студенти зобов’язані проходити частину навчання зі своїм учителем офлайн (тет-а-тет), а потім завершувати індивідуальні завдання самостійно. Онлайн навчання є основою навчання студентів, особливо, коли студенти знаходяться віддалено від приміщення школи. Вчитель предмету, як правило, працює як онлайн так і офлайн. Багато моделей збагаченого віртуального навчання розпочиналися як окремі онлайн-курси, а потім доповнилися змішаною програмою навчання, щоб надати студентам соціальний досвід відвідування школи. Модель збагаченого віртуального навчання відрізняється від «перевернутого» класу, тим що у першому випадку, студенти рідко зустрічаються віч-на -віч зі своїми вчителями кожен будній день. Він відрізняється від курсу, що проходить повністю онлайн, де учень за бажанням звертається по консультацію до вчителя; у випадку збагаченого віртуального навчання учень зобов’язаний проходити окремі заняття з вчителем та отримувати консультації.


Методичні рекомендації

ІТ-забезпечення Здвижівського НВО потребує модернізації. Школа забезпечена ІКТ на недостатньому рівні. Необхідно закупити комп'ютери, смарт- дошки, проектори в кожен клас, також необхідний ще принтер.

Заходи для вчителів

1. Семінар для учителів «Використання елементів інноваційних технологій як засіб підвищення якості знань учнів».

2. Відкриті уроки з використанням ІКТ.

3. Конкурс "Кращий доповідач" з обов'язковим використанням презентацій.

4. Навчальний курс «Персональний сайт вчителя на платформы WIX.

5. Курс «Створення власних мультимедійних матеріалів»

6. Навчальний курс для вчителів «Використання Інтернету та хмарних сервісів для дистанційного та перевернутого навчання. Віртуальна дошка Moodle».

7. Курс «Цифрові компетентності сучасного вчителя (стартовий курс)».

8. Вебінар «Кейс-технологія на уроках у початковій школі».


Освітні ресурси для підвищення кваліфікації вчителів

http://i-math.com.ua/vsikt/grupi/wix/ - платформа WIX.

http://i-math.com.ua/vsikt/grupi/moodle/ - Moodle.

http://i-math.com.ua/vsikt/grupi/materiali/ - створення мультимедійних матеріалів.

http://i-math.com.ua/vsikt/kurs-10-cifrovi-kompetentnosti-suchasnogo-vchitelya-startovij-kurs/ - компетентності вчителя.