Бонюх

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бонюх, -ха, м. Навозный жукъ. Фр. Пр. 107.

Жуки-скарабеї включають велику і різноманітну групу комах, які харчуються гноєм (фекаліями). На кожному континенті, крім Антарктиди, є 7000 різновидів гнойових жуків. Жуки-скарабеї мешкають в різних типах екосистем. Вони можуть бути знайдені в тропічних лісах, пустелях, луках. Ці комахи грають дуже важливу роль в природі, тому що вони переробляють непотрібні матеріали і прискорюють циркуляцію поживних речовин в харчових ланцюгах. Крім цього, вони запобігають поширенню захворювань, усуваючи фекалії, які залучають різні види шкідників. Нарешті, вони покращують поширення насіння і, таким чином, відіграють життєво важливу роль у відновленні Землі.Жуки-скарабеї включають велику і різноманітну групу комах, які харчуються гноєм (фекаліями). На кожному континенті, крім Антарктиди, є 7000 різновидів гнойових жуків. Жуки-скарабеї мешкають в різних типах екосистем. Вони можуть бути знайдені в тропічних лісах, пустелях, луках. Ці комахи грають дуже важливу роль в природі, тому що вони переробляють непотрібні матеріали і прискорюють циркуляцію поживних речовин в харчових ланцюгах. Крім цього, вони запобігають поширенню захворювань, усуваючи фекалії, які залучають різні види шкідників. Нарешті, вони покращують поширення насіння і, таким чином, відіграють життєво важливу роль у відновленні Землі.


Ілюстрації

Бонюх2.jpg Бонюх3.jpg

Медіа

Див. також

https://www.bbc.com/russian/vert-earth-40596969

Цікаві факти про гнойових жуків:

Жуки-скарабеї розрізняються за розміром. Їх довжина коливається від 0,004 дюйма до 2,4 дюйма.

Жуки-скарабеї мають добре розвинені крила і шість ніжок, які допомагають їм рити тунелі і збирати (і котити) гній.

Більшість гнойових жуків - темного кольору. Деякі з них мають металевий блиск або можуть бути навіть яскраво пофарбовані.

Всіх гнойових жуків можна розділити на три великі категорії: «котильних», «туннельників» і «домосідів». "Котильні" шукають гній далеко від дому. Коли вони знаходять його, вони збирають його у вигляді куль, які відкочують назад в свої нори. "Тунельники" шукають гній, і коли вони його знаходять, вони риють тунель, де їх будуть зберігати. Домосіди виробляють гній самі по собі в своїх норах.