Бондаренко Світлана Василівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Mcaticon.png
Виробнича (зі спеціалізації) практика

База проходження практики : ЗДО №518 м. Києва

ЗДО №518.png

Заклад дошкільної освіти №518 м.Києва

Подільського району м. Києва

Код ЄДРПОУ: 22882348

Адреса: м. Київ, Подільський р-н, вул. Світлицького, буд. 24-б

Час роботи: пн-пт 7:00-19:00

Телефонний код, Подільський район: 044

Контактні телефони: (044) 4343344

E-mail dnz-518@ukr.net

Сайт закладу: https://www.facebook.com/sadik518/

Адмін. центр: Київ

Телефон відділу освіти, Київ: (044) 4635976

Керівник: Шевченко Тетяна Миколаївна

Вихователь-методист : Стриженюк Леся Анатоліївна

Завдання 1

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти

Аналіз освітньої політики у ЗДО № 518 з питань впровадження ІКТ.

З метою з'ясування освітньої політики ЗДО з питань впровадження ІКТ було проведено бесіду з методистом.Під час розмови було з'ясовано, що у закладі на даний момент створені оптимальні умови для впровадження ІКТ. Адміністрація та педагоги садочка позитивно підтримують впровадження ІКТ у свою роботу та бачать в цьому велику необхідність. ЗДО має на меті створити умови для оптимізації комунікації між співробітниками закладу та батьками вихованців. Вдосконалення ІТ політики в закладі є підвищення компетентності кадрів з цього питання та розширення матеріально-технічної бази закладу. На сьогодні в закладі використовують ІТ сферу за такими напрямами, як управлінська діяльність директором закладу (оформлення необхідної документації за допомогою програм Microsoft Word / аналіз та педагогічних онлайн-ресурсів для підвищення кваліфікації, створення бази даних працівників ЗДО, дітей та батьків) .Методична діяльність здійснюється вихователем-методистом ,інформаційне наповнення методичного кабінету корисними ресурсами створення презентацій до методичних заходів :семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів.

Інтерв'ю з вихователем-методистом навчального закладу №518

Інтерв'ю з вихователем-методистом навчального закладу – Стриженюк Лесею Анатолівною.

Добрий день ! Шановна Леся Анатоліївна !

1. Ваш заклад впроваджує ІКТ?

Так, звичайно! Сьогодні, мабуть, жодна людина користується ІКТ. Нам пощастило жити в епоху інформаційних технологій, тому, без них зараз ніде, навіть в дошкіллі.

2. На вашу думку яка головна мета впровадження ІКТ в освітній процес в закладах дошкільної освіти?

Покращити якість освіти дошкільників, модернізувати її до сучасних вимог суспільства. Підвищити кваліфікаційний рівень самого педагога. Адже перш, ніж навчити дитину , вихователь має вміти це робити сам. ІКТ є невід’ємною частиною життя сучасної особистості. Вони зараз всюди і було б дивно, як би ми не впроваджували їх в ДО. Сьогодні від цього залежить багато в житті маленької особистості – соціалізація, комунікаційні якості, розвиток розумових якостей, психічних процесів .

3. У вашому закладі є матеріально – технічна база для подальшої роботи вихователів з ІКТ?

Так , вона постійно поповнюється. Кожен педагог має можливість використовувати ІКТ у своїй роботі.

4. Педагогічні працівники вашого закладу під час роботи з дітьми і батьками використовують ІКТ? В якій формі?

Так, використовують. Вихователі користуються ІКТ для фотозвітів освітнього процесу на фейсбуці закладу. Під час роботи з батьками це можуть бути презентації, консультації .

5. На вашу думку використання ІКТ в закладах дошкільної освіти покращують рівень освіти?

Впевнена, що так! Використання ІКТ не тільки збільшує швидкість передачі інформації дітям та підвищує рівень її засвоєння, а й сприяє розвитку таких процесів як увага, пам'ять, мислення, уява, мовлення, розвиває почуття кольору, композиції, бере участь у інтелектуальному, моральному розвитку дітей.

6. Яку методичну роботу ви проводите з педагогічним колективом для їх кращої обізнаності в використанні ІКТ ?

Це консультації, майстер-класи. Робота в мережі Інтернет з питання самоосвіти та накопичення інформаційного матеріалу, оформлення стендів, інформаційних куточків. Розробка презентацій до семінарів, методичних об’єднань, педагогічних рад, консультацій для вихователів, порад для батьків, оформлення презентацій, буклетів та обмін досвідом роботи з іншими педагогічними колективами.

7. Чи плануєте й в подальшому впроваджувати ІКТ в своєму закладі?

Так, бо комп'ютерні технології є невід'ємною частиною освітнього процесу.

Інтерв'ю з директором Б.С.3.png

Mcaticon.png
ІК-компетентность вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

ІКТ-компетентності вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Посилання на тест "ІК-компетентності педагогічних працівників, та вихователів ЗДО №518

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBns3PBzJzdO4MEZ06O5kSUnNbLdMtC0iHNg3ZbXVq5O8yCw/viewform

Посилання до відповідей тесту

https://forms.gle/pmN3PWBTXBgDKr7A6

Ск.1.png С.к.2.png

С.к3.png С.к4.png

С.к5.png С.к6.png

С.к7.png С.к8.png

С.к9.png С.к10.png

С.к11.png

Висновок:

Аналізуючи результати опитування працівників ЗДО №518 можна зробити висновок, що більшість вихователів знають і розуміють, що таке ІКТ, розуміють як працювати за допомогою ІКТ і яку користь це принесе в освітній процес!

Педагоги закладу освічені в питанні розвитку і застосування ІКТ, знають у яких сферах діяльності можна застосовувати ІТ, уявляють як можна пришвидшити і полегшити організаційні роботи, але приблизно 70% вихователів не задоволені присутнім в ЗДО оснащенням. Їм не вистачає обладнання для впровадження ІКТ в освітній процес.

Вихователі готові вчитися і розвиватися в цьому напрямі! Під час роботи з комп'ютером у педагогів досить різні рівні знаннь, не всі педагоги можуть вільно користуватись комп'ютером , розробок матеріалів до занять, пошуку інформації для батьків та дітей. Всі педагоги вважають впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій - пріорітетом розвитку освіти, та забезпечить удосконалення освітнього процесу. Найчастіше педагоги використовують ІКТ в освітньому процесі для самоосвіти, під час занять , роботи з батьками та проведення семінарів .

Порадувало те, що всі учасники хотіли б підвищити свій рівень знань з ІКТ, тому , що розуміють, що на даному етапі часу це потрібно для покращеної роботи педагогів в ЗДО .Використання комп’ютера як помічника в освітньому процесі в в даний час ще досі є різнобічною. Тому не всі педагоги досить вільно можуть користуватись ІКТ. Вихователі готові використовувати ІКТ в освітньому процесі, та підвищувати свій рівень знань за наявності необхідного оснащення! 100% вихователів скористалися б онлайн-курсами для підвищення компетентності з використання ІКТ в освіті!

Аналіз ІТ інфраструктури ЗДО №518

Апаратне та програмне забезпечення:

Апаратне забезпечення

 • Ноутбук – 1
 • ПК – 4
 • Принтер – 2
 • Ламінатор - 1
 • Проектор – 1
 • Дошка для проектора - 1
 • Wi-Fi-роутер – 1.

Програмне забезпечення (системне)

 • Пакет драйверів ПО
 • ОС Windows 10
 • Браузер Chrome
 • Movavi Video Suite відеоредактор
 • Антивірус Dr.Web
 • Microsoft Office 2013

Інформаційне забезпечення

ЗДО №518 не має свою власної сторінки в соціальній мережі Facebook, але має свою групу в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/sadik518/ вся інформація від садочку розміщується в даній групі.

Мережева інфраструктура.

В закладі є точка доступу до Інтернет, використовується роутер, включення робочих місць директора, вихователя-методиста та діловода до локальної мережі. Це дозволяє спільно користуватися загальнодоступними робочими документами. Роутер знаходиться в кабінеті вихователя-методиста.

Програмне забезпечення.

Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе , корпоративна електронна скринька знаходиться на домені ukr.net

Мультимедійне обладнання

В кабінеті психолога знаходиться проектор. Матеріально-технічна база закладу має мінімальну підтримку ІКТ, також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІК сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.

Завдання 2

Mcaticon.png
Завдання на вибір

Створити е-ресурс та впровадити його в діяльність освітньої установи, відповідно до потреб закладу (визначених в попередньому завданні).

Гугл-група для відображення основної діяльності установи

Силка на гул-групу

 https://drive.google.com/drive/folders/1bM-LNS09AVqLWlr8A_-4Ibv7EmSD5cYZ?usp=sharing

С.к12.png

Завдання 3

Mcaticon.png
Провести семінар для вихователів з використання цифрових технологій в освіті

Семінар-практикум на тему : "Використання інформаційно – комунікаційних технологій в освітній роботі з дітьми в ЗДО під час ознайомлення дітей з світом природи. Створюємо мультимедійні презентації"

Посилання на презентацію семінару:

https://docs.google.com/presentation/d/1PJVam61Re-2jqAGhHF5Dm6032AU_h6Cib4znfY4pRnc/edit?usp=sharing

Для підвищення педагогічної компетентності співробітників в застосуванні інформаційно-комунікаційних засобів в підготовці і проведенні освітньої діяльності в ЗДО проведено семінар-практикум «Використання інформаційно – комунікаційних технологій в освітній роботі з дітьми в ЗДО під час ознайомлення дітей з світом природи. Створюємо мультимедійні презентації»

Мета: підвищення педагогічної компетенції співробітників в області застосування інформаційно-комунікаційних засобів в підготовці і проведенні освітньої діяльності.

Завдання:

 • актуалізувати і розширити уявлення педагогів про можливості використання ІКТ-засобів в педагогічній діяльності вихователя;
 • сприяти формуванню усвідомленого позитивного ставлення до використання ІКТ-засобів в своїй роботі;
 • сприяти засвоєння практичних навичок створення відеоматеріалів виходячи з освітніх потреб з використанням програми редагування відео та створення

інтерактивних історій для дітей.

Очікувані результати:

Педагоги усвідомлюють необхідність використання ікт-засобів у своїй професійній діяльності, бачать переваги їх використання в своїй роботі, знають основні правила використання ікт-засобів в роботі з дітьми, виявляють бажання включати в свою практичну діяльність і розробляти власні ікт-засоби ,володіють початковими навичками редагування та створення відеоматеріалів виходячи з потреб.

Форма роботи: семінар-практикум.

Устаткування і матеріали: SMART-дошка, проектор, комп’ютер.

Структура семінару-практикуму:

1. Введення в тему семінару.

2. Вивчення теоретичних питань застосування ІКТ в роботі педагога дошкільного виховання.

4.Практична частина.

3. Рефлексія.

Б.С.png Б.С.1.png Б.С.2.png

Завдання 4

Mcaticon.png
Методичні рекомендиції

Проектування інформаційного освітнього середовища установи

 • Створити корпоративну пошту для працівників ЗДО.
 • Встановлення Wi-Fi, який буде ловити у кожній групі.
 • Оснащення інформаційними технологіями в кожній групі.

Модернізації ІТ інфраструктури

 • Оновити апаратне забезпечення закладу на сучасне задля підвищення якості та швидкості роботи та збільшити кількість апаратного забезпечення (наприклад- смарт дошок, проекторів ).
 • Завантажити окрім текстових, графічних та табличних редакторів MS Office такі редактори, як наприклад, Adobe Photoshop, Fox pro, Tux Paint для урізноманітнення програмного забезпечення. З педагогами ЗДО необхідно провести навчальні курси по роботі з цими програмами.
 • Забезпечити ноутбуками вихователів кожної вікової групи для ведення документації, швидкого пошуку інформації.
 • Закупити Smart Board для використання їх на заняттях з дітьми.

Формування цифрової компетентності вихователів установи

 • Навчити працівників працювати за комп'ютером з документацією.
 • Залучати вихователів використовувати ІКТ у роботі з дітьми, на початкових етапах ознайомлювати педагогів з різними можливостями використання ІКТ у педагогічній діяльності.
 • Сприяти залученню спеціалістів для ознайомлення працівників з роботою сучасних освітніх ресурсів, хмарними технологіями.
 • Проведення семінарів, круглих столів для удосконалення умінь працівників у роботі з комп’ютерною технікою та використання ІКТ у роботі.
 • Проведення індивідуальних консультацій для подолання труднощів у використанні комп’ютерної техніки .
 • Здійснення систематичного підвищення ІТ-компетенції працівників за допомогою онлайн навчання, проходження безкоштовних онлайн курсів.
 • Сприяти активному саморозвитку та самонавчанню педагогічних працівників ЗДО.