Бакалія

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Бакалія, -лії, ж. 1) Бакалейные товары. Щоб де було свій крам складати та всякую бакалію ховати, він у дворі комору збудував. Гліб. 2) Мелкій товаръ (галантерейный, игольный, ножевой и пр.), которымъ торгуютъ въ разносъ щетинники. Вас. 190.

Бакалія сьогодні

Бакалія.jpg

Бакалія - це назва групи продуктів харчування, які в даний час включають в себе широкий видовий асортимент різних продовольчих товарів. Слово бакалія запозичене з турецької мови, де торговця овочами називають не інакше як bakkal. Спочатку під бакалією розуміли сухі продукти харчування, наприклад горіхи, сухофрукти, а також копченості.

З часом до бакалії стали зараховувати й інші товари, наприклад борошно, чай і кава, а також спеції, прянощі, цукор, сіль та інші продукти харчування. Під бакалією розуміють не тільки продукти харчування, також називають і магазин, де їх реалізують споживача. Продавець, який займається бакалійними товарами називається бакалейщик. У широкому сенсі слова, бакалія - це група продуктів харчування, які пройшли попередню кулінарну обробку і можуть вживати в їжу або використовуватися як інгредієнт при приготуванні інших кулінарних виробів.

Бакалійні товари відрізняються від інших продуктів харчування досить великим терміном придатності. Серед бакалійних товарів можна виділити кілька груп продуктів харчування. Найширшим асортиментом товарів може похвалитися така група бакалійних товарів як зернобобові культури і зерно. До даної групи відносяться такі продукти харчування як: всілякі види круп, а також борошна і макаронних виробів.

До складу другої численної групи товарів, які відносять до бакалії входять різні види кулінарних рослинних олій (оливкова, соняшникова, рапсова, кукурудзяна, вершкове і т.д.), а також жири (шпик, качиний, гусячий, яловичий та інші) та їх замінники (маргарин, спред). Соуси також відносяться до бакалійним товарам і складають ще одну численну групу продовольчих товарів з досить значним терміном придатності та зберігання.

Спеції за своїм характеристиками підпадають під поняття бакалія. Крім того, до бакалійним товарам зараховують всі необхідні для приготування кулінарних виробів та випічки сухі інгредієнти, наприклад пекарські дріжджі і розпушувач тіста, різні види готових кондитерських і кулінарних сумішей. Продукти швидкого приготування (супи, каші, мюслі, пластівці) також відносяться до бакалійним товарам.

Снеки, сухі концентровані напої, різні сухофрукти, горіхи, насіння, сушена і в'ялена риба, а також м'ясо ставляться до бакалії. Одним словом, під бакалією в сучасній торгівлі розуміють широкий спектр продовольчих товарів, які реалізуються за допомогою торговельній мережі.