Бабич Анастасія Олегівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Бабич Анастасії Олегівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Дитячий садок Талант Вілль

Директор: Кулікова Марина

Адреса: м. Київ, провулок 1-й Лісостеповий, б.16а

Час роботи: 8.00-19.00

Кількість груп: 5

Кількість дітей: 74

тел.: 097-113-40-40

ПРОГРАМА НА КОЖЕН ДЕНЬ ДЛЯ КОЖНОЇ ВІКОВОЇ ГРУПИ, ІНДИВІДУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ПОСІБНИКИ

- Соціальний розвиток

- Творчість

- Музика

- Знайомство з навколишнім світом

- Розвиток мовлення

- Англійська мова

- Підготовка до школи

- Фізичне виховання

Файл:Талант Вілль

https://www.youtube.com/watch?v=KeQGjGu6vXo&feature=share

1.1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

На початку практики було проведено інтерв'ю з керівником (фото)

З інформації отриманої в ході інтерв'ю ми бачимо, що в дитячому садочку відбувається

застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес.

Управлінська діяльність (завідувач ДНЗ)

ведення ділової документації;

створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків.

Методична діяльність (вихователь-методист)

ведення сайту та офіціальної сторінки садочку в соціальній мережі;

ведення ділової документації.

1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення ІК-компетентності педагогічних працівників ДНЗ, було розроблено анкету та проведено анкетування Аналіз результатів анкетування виявив наступне: всі учасники опитування знають, що всі учасники опитування використовують ІКТ в роботі для проведення та підготовки заняття, для пошуку інформації в мережі інтернет. Учасники опитування також використовують матеріали в мережі інтернет. Учасника необхідний час для роботи за комп’ютером, щоб готувати додаткові пізнавальні матеріали, створювати власні електронні розробки. Учасники хотіли б підвищити свою кваліфікацію з використання ІКТ в Інституті педагогічної післядипломної освіти та у дошкільному навчальному закладі. Учасники хочуть навчитися новим можливостям ІКТ технологіям. Згідно результатів анкетування можна зробити висновок що, під час проходжання виробничої практики за спеціалізацією «Менеджер електронного навчання», необхідним є поглиблення знань педагогів закладу у роботі з доступними сервісами для вивчення нових можливостей та ресурсів в ІКТ технології.

1.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Апаратне та програмне забезпечення

Персональні системи та периферійне обладнання:

Персональний комп'ютер - 2 (в кабінеті директора та методичному кабінеті);

Ноутбук - 1;

Принтер - 2;

Проектор - 1;

Колонки - 1 (в методичному кабінеті);

Планшети - 5;

Телевізори - 5;

Стерео система - 1 централізована, 7 - на кожну групову кімнату, актовий та хореографічну залу.

Вмонтовані сенсорні прогровачі - 2

Мережева інфраструктура.

В закладі є точка доступу до Інтернет, покритя мережі Wi-Fi по всій території садочку та групові кімнати.

Програмне забезпечення.

Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе. Корпоративна електронна скринька знаходиться на домені google.com.

Мультимедійне обладнання.

В методичному кабінеті знаходиться комп`ютер, колонки та лазерний принтер для всіх педагогічних працівників. Ними можна користуватися у будь-який час для підготовки до занять.

Матеріально-технічна база закладу

Має велику підтримку ІКТ, адміністрація та педагоги створюють нехобідні умови, щоб здійнювати ІКТ політику, а також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІКТ сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.


Завдання 2. В нашому садочку відкрилася офіційна сторінка в соціальній мережі Instagram. В ній ми виставляємо новини, фото та відео звіти, виходимо в прями ефіри разом з батьками.

https://www.instagram.com/sadik_talentville_kiev/?hl=ru

Фото 1

Фото 2

Фото 3

А також дошку на Padlet.

Завдання 3. Для підвищення педагогічної компетентності співробітників в області застосування інформаційно-комунікаційних засобів в підготовці і проведенні освітньої діяльності в ЗДО проведено тренінг "Використання дошки Padlet у роботі закладу дошкільної освіти"

Завдання 4.

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури На даний час в садочку створені умови для проведення методичних заходів, обладнаної сучасною технікою: ПК, проектор, аудіосистема; інтернет. Представляємо фотографії пристроїв садочку. Планшет в груповій кімнаті

Плазмовий екран в груповій кімнаті

Планшет, який підключений до стерео-системі в груповій кімнаті

Програвач в актовій залі

Програвач в хореографічній залі

Стерео-система в хореографічній залі

Окрема стерео-система всього садочка

Необхідно створення безпечне інтерактивне середовище для роботи з дітьми з підтримкою ІКТ: Планшети (Один учень - один компютер), ПК, Smart Board, ПЗ SMART Notebook. Оновлення існуючого фонду ІОС закладу та програмного забезпечення. Організація та взаємовідвідування заходів спрямованих формування та розширення ІКТ-компетентності педагогів (тренінги, майстер-класи, тематичні та навчальні семінари, семінари-практикуми, тижні педагогічної майстерності, педагогічні майстерні та наставництво, конкурси). Заохочувати педагогічний колектив до вдосконалення вмінь та поглиблення знань у сфері ІТ-освіти. Сприяти самоосвіті та саморозвитку педагогів: проходження відповідних МООС, аналіз сучасної літертури на тему ІКТ.