Артист

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Артист (фр. artiste , середньовічно- лат. Artista - умілець , художник , майстер від лат. Ars - мистецтво) - багатозначний термін . У жіночому роді - « артистка ».Артист - те ж , що актор .Артист в Середні століття - людина, що займається одним з семи вільних мистецтв .Артист в широкому сенсі - діяч мистецтв , людина, що займається творчістю в якій-небудь галузі мистецтва , художник ( живописець , скульптор і т. д.) , музикант ( співак ) , актор.Артист в максимально широкому сенсі - майстер , мастак .Артист в переносному сенсі - удавальник .«Артист» - російський театральний , музичний та художній журнал (1889-1895 рр. . ) .«Артист» - благодійний фонд підтримки діячів мистецтва , заснований в 2008 році , надає підтримку ветеранам театру і кіно.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках


артист -а, ч.

1) Той, хто публічно виконує твори мистецтва (актор, музикант, співак та ін.).

2) перен. Той, хто досяг високої майстерності в будь-якій галузі; митець.

артист

[артист]

-ста, м. (на) -стов'і/-с'т'і, мн. -стие, -с'т'іў

артист

(той, хто прилюдно виконує твори мистецтва), виконавець, мистець; актор (перев. про виконавця ролей у театральних виставах, у кіні, на телевізії), лицедій; комедіянт, комік (комедійний), статист (масових сцен)

АРТИСТ,-а, м. 1. Творчий працівник, що займається публічним виконанням творів мистецтва (актор, співак, музикант). Оперний артист Артист естради. Цирковий артист Драматичний артист Артист кіно. 2. в чому. Людина, яка володіє високою майстерністю в якій-небудь області (розмовне). Артист у своїй справі. | | Ж. артистка,-і (до 1 значення). | | Дод. артистичний,-а,-е. Артистична вбиральня. Артистичне фойє.

Ілюстрації

3(181).jpg (181).jpg 554.jpeg 869.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання