Апостольство

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Апо́стольство, -ва, с. 1) Апостольство. Апостольство любови до ближнього доходило в ній до ентузиязму. К. ХІІ. 8. 2) соб.: апостолы. Вельми часто посилав листи до українського апостольства. К. ХІІ. 10.

Значення у сучасних словниках

  • Одне з 4 істотних властивостей Церкви, перерахованих в Нікео-Константинопольському Символі віри: «Вірую ... в єдину, святу, соборну і апостольську Церкву» (πιστεύω ... εἰς μίαν ἁγίαν καθολικὴν καὶ ἀποστολικὴν ἐκκλησίαν). Термін має пізніше походження. Він пов'язаний з вченням про властивості Церкви, до-рої було сформульовано в період Реформації XVI-XVII ст. католич. богословами. У біблійній і святоотецької традиції терміну А. найближче поняття ἀποστολικός (грец апостольський) і ἀποστολή (посланничество, місія), відповідні лат. терміни - apostolicus і apostolatus. Разом з тим жодна з цих понять не може бути однозначно порівнювати із поняттям .


У найзагальнішому сенсі А. Церкви означає, що все істотне, ніж Церква, заснована Христом, володіла при апостолів, завжди в ній зберігається. Вона до кінця віку буде тотожна тій Церкви, до-раю була заснована Самим Христом. Розвиток і зміна історичних форм буття Церкви не порушують властивостей А., істотні ознаки догрого залишаються при цьому незмінними.
Церква є апостольською: 1) на підставі, 2) за вченням, 3) за способом збереження і передачі благодатних дарів Св. Духа, 4) по цілі свого буття.

Історія слова

У Свящ. Писанні ἀποστολή (в синодальному перекладі - апостольство) вказує на служіння Дванадцяти: «... і помолилися і сказали: Ти, Господи, знавче всіх, покажи з двох одного, котрого Ти вибрав щоб він зайняв місце тієї служби й апостольства, від якого відпав Юда ... »(Дії 1. 24-25; див. також Рим 1. 5; 1 Кор 9. 2; Гал 2. 8). У Небіблійні вживанні цей термін поступово починає набувати все більш широкий зміст, пов'язаний зі служінням Христовим, до-рої триває в Церкві. У святоотецької традиції набагато частіше зустрічається небіблійне ἀποστολικός. У перші століття християнства термін вживається при вказуванні на час служіння святих апостолів (апостольський вік), на їх вчення (апостольське передання), на людей, що мали спілкування зі святими апостолами (мужі апостольські). Однак уже Всел. I Собор (325) називає Церква апостольської в Соборному викладі віри: «Говорять же, що був час, коли не було (Сина) ... таких піддає анафемі католицька і апостольська Церква». I Всел. 8 знову називає Церква апостольської. Нарешті, Всел. II Собор (381) вводить поняття «апостольська Церква» в Символ віри.

Релігійні товариства

  • Апостольство Молитви – це релігійне товариство, яке виникло на півдні Франції у 1844 р. і звідти поширилося на весь католицький світ. Це релігійне товариство називається «Апостольством» тому, що намагається зробити з кожного свого члена апостола Слова Божого, ревного у праці, в розповсюдженні слави Божої, в наверненні та спасінні душ.


Апостольство Молитви вважає молитву найважливішим чинником для досягнення своєї цілі, хоча, крім молитви, вживає інші засоби, а саме: добрі діла та терпеливе перенесення щоденних хрестів, які жертвує Найсвятішому Серцю Ісуса. Це товариство називається ще: «Апостольство Молитви в злуці з Найсвятішим Серцем Ісуса», бо молитва, яку Серце Спасителя заносить безнастанно до Свого Небесного Отця як у Небі, так і на землі в Найсвятішій Тайні Євхаристії, є для членів Апостольства взірцем для наслідування Його. Тому молитви та добрі діла членів Апостольства набирають через молитву Найсвятішого Серця Ісуса особливої сили і служать для поширення Божої слави та спасіння людських душ.

  • Товариство Матері Божої Покровительки доброї смерті (інша його назва – Апостольство Доброї Смерті) з’явилося у 1490 р. у Франції під назвою «Братство Матері Божої семи скорбот». Культ був офіційно затверджений Папою Олександром VI і швидко поширився по всій Європі. В 1908 р. Папа Пій X перейменував Братство у Апостольство Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті. В Україні (у західній її частині) Товариство з’явилося в 30-х роках ХХ ст.


Основною метою Товариства є добре приготування християнина до смерті.

  • «Апостольство Молитви Пресвятого Серця Ісусового» діяло на Чортківщині ще в часи, коли Греко-Католицька Церква перебувала в підпіллі. Перші зібрання членів «Апостольства» після виходу Церкви відбулись при парафії церкви «Воснесіння Господа Ісуса Христа» і поширювалось разом із створенням нових парафій. Нині при парфіях м.Чорткова діє 10 груп, а це більше 200 членів Апостольства молитви, які щоранку жертвують усі свої молитви, працю, радощі і терпіння в наміренні навернення грішників, в намірах, призначених на кожен місяць Святійшим Отцем Папою Римським, а також в особистих потребах. Практикують різні форми Богослужінь на вшанування Пресвятого Серця Ісусового і молитви на вервиці. Зібрання Всіх членів Апостольства Молитви відбувається у перший четвер місяця для Сповіді , спільного Св.

Ілюстрації

2018.06.30-%D0%93%D0%BE%D1%88%D1%96%D0%B2-%D0%86%D0%A5-%D0%B7%D1%97%D0%B7%D0%B4-%D0%90%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%97-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%80%D1%82%D1%96-3.jpg 1494631546.jpg

Медіа

Промова Дмитра Крюковсьокого про апостольство. https://www.youtube.com/watch?v=gbT-LoDbF9Y&t=2107s

Посилання

http://www.pravenc.ru/text/75762.html