Азиятка

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
(Перенаправлено з Азіятка)
Перейти до: навігація, пошук

Азия́тка и азія́тка, -ки, ж. 1) Азіатка. 2) Варварка, жестокая женщина. Харьк. г.Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках


https://ru.wikipedia.org/wiki/Азіятка


Вікіпедія

Азіати - збірна назва для позначення корінного населення Азії , а також вихідців з азіатської частини Євразійського континенту, незалежно від расової, релігійної, національної чи мовної приналежності. Вживання терміну азіати варіює залежно від країни. У ряді країн Нового Світу ( Бразилія [1] , США [2] ) термін азіати є стандартним позначенням вихідців з Азії під час перепису населення. В Австралії для аналізу перепису населення використовується трохи складніша система, в якій Азія ділиться на чотири регіони - центральна і південна; південно-східна; північно-східна; і Близький Схід (включаючи північну Африку). [3] У країнах СНД і Європі в таких випадках зазвичай вживається конкретна національність ( Казахи , китайці , індійці та ін.). Часто термін "азіати" ототожнюється з терміном " монголоїди ".

Історія [ правити | правити вікі-текст ] У 375 році гуни , центральноазіатський кочовий народ, розгромили імперію остготів під проводом Германаріха . До кінця IV століття гуни досягли кордонів Візантійської імперії . Просування гунів на захід вглиб європейського континенту спричинило значну міграцію європейських народів, відому як Велике переселення народів . Разом з німецькими племенами (до відомим німецьким правителям того часу, які брали участь в завоюванні і руйнуванні Римської імперії можна віднести Алариха ) гуни брали участь в походах проти Римської імперії . Гуни принесли в Європу таке революційний винахід , як міцно фіксоване на коні сідло зі стременами , що дозволяло їм використовувати обидві руки під час бою і направляти свого коня ногами. Хоча римські вершники і використовували легкі сідла, стремена були абсолютно новим для Європи пристосуванням.

У 1237 році монголи почали європейську кампанію, яка була перервана в один тисячу двісті сорок одна в передмістях Відня в зв'язку зі смертю Угедея ( Західний похід ).

За межами місць свого традиційного проживання вихідці з Азії вперше опинилися задовго до епохи великих географічних відкриттів . Так, Америка і острови Тихого Океану були заселені вихідцями з Азії за кілька тисяч років до Колумба . На узбережжі північної Африки ще до нашої ери було чимало фінських колоній (в тому числі Карфаген ). В середні віки араби розселилися по північній і східній Африці .


Рання міграція людства з досліджень ДНК (в тисячах років до теперішнього часу) За поширеним в останні десятиліття XX століття уявленням , предки європейців потрапили в Європу з Африки через Азію . Голландці привезли малайських рабів в Капська колонія в Африці (так зв. Капські малайці ). Пізніше, після скасування рабства в XIX столітті англійці та іспанці наймали в свої американські колонії наймитів - кулі . З ростом мобільності азіатського населення з початку XX століття хвилі економічної і політичної міграції вихідців з азіатського континенту призвели до зростання чисельності азіатського населення в розвинених країнах .

Ілюстрації

3.jpg 12792.jpeg Girl.jpeg Загружено (1).jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

http://ukrlit.org/slovnyk/азіатка


https://uk.wikipedia.org/wiki/Головна_сторінка

Зовнішні посилання