Іляшенко Валентина Василівна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Іляшенко Валентини Василівни VІ курсу Педагогічного інституту денної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Дошкільна освіта».

Загальні відомості про Дошкільний Навчальний Заклад №672

Зівідувач: Мельник Алла Констянтинівна

Адреса закладу:Київ, Кібальчича 17.

Час роботи:7.30-18.00

Чергова група: 7.00-7.30, 18.00-19.00

Кількість груп: 14

Кількість дітей: 250 дітей

Е-mail: dnz672@ukr.net

Фото

1.1.Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

На початку практики нами було проведено інтерв'ю з керівником.

З інформації отриманої в ході інтерв'ю ми бачимо, що в ДНЗ №672 відбувається активне впровадження і застосування інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес. Адміністрація та співробітники закладу використовують дані технології за такими напрямами:

Управлінська діяльність (завідувач ДНЗ)

 • ведення ділової документації;
 • опрацювання та поширення нормативно-правових документів;
 • розрахунок стажу роботи працівників;
 • створення бази даних працівників ДНЗ, дітей та батьків;
 • співпраця з іншими дошкільними закладами.

Методична діяльність (вихователь-методист)

 • ведення та інформаційне наповнення сайту садочку;
 • ведення ділової документації;
 • збір статистичних даних та оформлення результатів у вигляді діаграм,таблиць,тощо;
 • створення презентацій до методичних заходів (семінарів, методичних об’єднань, конференцій, педагогічних рад, консультацій для вихователів);
 • накопичення методичної та художньої літератури, збереження корисних посилань в мережі Internet для самоосвіти вихователів.

1.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для визначення ІК-компетентності педагогічних працівників ДНЗ, було розроблено анкету, та проведено анкетування. За допомогою проведеного анкетування, було визначено що працівники у категорії від 18 до 35 років, краще обізнані у використанні інформаційних технологій у освітньому процесі, вміють і використовують різноманіття ресурсів у навчанні та вихованні, більшість з них бажають і надалі вдосконалювати свої знання у даній сфері. Працівники у категорії від 36 до 60 років показали не такі високі результати щодо обізнаності із інформаційно-комунікаційними технологіями, однак працювати із більшістю програм MS Office вміють, і навіть використовують свої власні розробки на заняттях. Гарним показником є те, що педагоги даної категорії бажають навчатися працювати із сучасними технологіями, тому що розуміють важливість саморозвитку педагога для підвищення рівня власної педагогічної майстерності. В цілому рівень ІК-компетентності дошкільного закладу знаходиться на середньому рівні, тому адміністрації і співробітникам є над чим по-працювати. Аналіз анкетування 1.3 Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу.

Апаратне та програмне забезпечення

Персональні системи та периферійне обладнання:

Персональний комп'ютер - 2 (в кабінеті директора та діловода);

Ноутбук - 1 (в кабінеті вихователя-методиста).

Принтер - 3;

Проектор - 1;

Колонки - 1 комплект.

Персональні комп’ютери директора, вихователя-методиста, діловода - це типові ПК, до складу яких входять системний блок монітора.

А також периферійне обладнання:

клавіатура та мишка, що підключені до системного блоку через порти USB. Мережева інфраструктура.

В закладі є точка доступу до Інтернет, використовується роутер, що забезпечує швидкість передачі даних до 100Мбіт/с. та включення робочих місць директора, вихователя-методиста та діловода до локальної мережі. Це дозволяє спільно користуватися загальнодоступними робочими документами. Роутер знаходиться в кабінеті вихователя-методиста. Мережа прокладена кабелем типу «вита пара» UTP категорії cat5e. Програмне забезпечення.

Всі ПК працюють з використанням операційної системи Windows 10. Для роботи з документами встановлено пакети продуктів Microsoft Office та Adobe Acrobat. Для роботи в мережі Internet встановлено браузери Google Chromе, Mozilla Firefox. Корпоративна електронна скринька знаходиться на домені ukr.net Мультимедійне обладнання.

В методичному кабінеті знаходиться проектор. Матеріально-технічна база закладу

Має мінімальну підтримку ІКТ, проте адміністрація та педагоги створюють нехобідні умови, щоб здійнювати ІКТ політику, а також проявляють креативність, винахідливість та творчість. Вони мають бажання розвиватися та вдосконалювати свої вміння роботи з ІК сервісами, збагачують свій досвід новими знаннями.

Завдання 2 Мною був розроблений сайт. Даний сайт створений задля того щоб допомогти вихователям краще розібратися у тих проблемах дошкільної освіти, які їх турбують. Тут зібрані консультації з різних тем і проблем виховання дітей дошкільного віку

Завдання 3 Провівши бесіду з керівником закладу, та на основі результатів анкетування, я запропонувала провести семінар-практикум "Використання інтернет-сервісу Learnang Apps для створення мультимедійних дидактичних вправ у роботі з дошкільниками.

Презентація до семінару-практикуму

Завдання 4

Основні завдання для побудови ІОС:

 • розвиток та модернізація матеріальної бази інформатизації (придбання комп‘ютерів та мультимедійних засобів (SMART- дошки,планшети, телевізори), розробка програмного забезпечення);
 • корпоративної мережі, обладнання відповідних приміщень;
 • створення організаційної структури управління процесом інформатизації (внесення змін до посадових обов‘язків працівників установи, призначення відповідального);
 • підготовка педагогічних працівників до ефективного використання інформаційних технологій;
 • створення єдиної корпоративної бази даних;
 • створення корпоративної пошти.

Змістовним та структурним наповненням ІОС дошкільного закладу може бути:

 1. Елемент індивідуальні портфоліо керівника та вихователів;
 2. віртуальний методичний кабінет;
 3. е-бібліотека;
 4. сторінки логопеда, психолога, медичної сестри;
 5. е-меню;
 6. створення та зберігання документації.

Модернізація ІТ інфраструктури

Для модернізації ІТ інфраструктури в ДНЗ , пропонуємо адміністрації:

 • закупити 2 роутери та облаштувати wi-fi зону по всьому дитячому садочку;
 • Забезпечити постійний доступ до гугл-документів;
 • Закупити Smart Board для використання їх на заняттях з дітьми.
 • Урізноманітнити програмне забезпечення.
 • Створити комп’ютерний клас для формування у дітей елементарних уявлень про комп’ютер як сучасний технічний засіб, можливостями його використання в різних сферах життя, а також, для проведення методичних заходів для підвищення компетентності вихователів, щодо використання ІКТ у роботі з дітьми;


Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Для підвищення рівня ІКТ компетентність вихователів закладу дошкільної освіти № 672 , адміністрації закладу рекомендуємо організовувати та проводити:

 • тренінги;
 • майстер-класи;
 • тематичні та навчальні семінари, семінари-практикуми;
 • тижні педагогічної майстерності;
 • педагогічні майстерні та наставництво;
 • конкурси.