Єлізарова Людмила Юріївна

Матеріал з Київський університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Єлізарової Людмили Юріївни групи ПОм-1-16-2.2з другого освітнього (магістерського) рівня заочної форми навчання спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного інституту з 06.11.2017р. до 26.11.2017р.

База для проведення практики: Київська дитяча академія мистецтв (Оболонський район, пр-т Героїв Сталінграда, 10)

Kdam.jpg

Завдання 1

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.


- Надія Павлівна, на вашу думку наша академія достатньо розвинена з ІКТ?
- Питання достатньо актуальне для нас. Адже в нашії Академії навчається близько 600 студентів. Ми намагаємось створити хороші умови для навчання. Для цього співробітники відділу з комп’ютерних технологій розробляють програми, презентації для проведення уроків і презентації творчих досягнень юних студент. Відео-уроки розроблюють навіть викладачі. Це програма в яку кожен викладач може наповнювати своїми матеріалами, туди можна викладати текст, відео, фото, музику.
- Щоб ви хотіли змінити чи створити в академії з ІКТ?

 • На 1 поверсі встановити дисплей де в вечірній час запускати інформацію для батьків, та презентації творчих досягнень юних студентів.
 • Збільшити кількість інтерактивних дошок, початкова школа. Історія, географія, фізика, хімія, іноземні мови. У зв’язку з тим що у нас мистецький навчальний заклад ці предмети вивчаються в жатому вигляді , немає спеціально обладнаних кабінетів, то практика, практичні завдання, досліди, можна було б робити на екрані. Диски є, програми є, але демонстрації у нас нажаль немає.
 • Завести електронний щоденник.

- Чого не вистачає для впровадження ваших задумів? -Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ- технологій. Нам також потрібна фінансова підтримка! Нам потрібні компетентні вчителі і консультанти, які б могли допомогти нашим вчителям навчитеся працювати у сучасній школі з інноваційними методами навчання.

ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Загальні відомості

ГербУ ВМК КДАМ працює 66 вчителів.
Вони мають такі кваліфікаційні категорії:

 1. Бакалавр – 2вчителя
 2. Спеціаліст – 7 вчителів
 3. II категорія- 7 вчителів
 4. I категорія – 11 вчителів
 5. Вища категорія – 30 вчителів
 6. Старший вчитель – 3 вчителя
 7. Вчитель-методист – 2 вчителів
 8. Відмінники освіти України – 3 вчителі
 9. Нагородженні значком ,,Відмінник”- 1 вчитель

[Анкета для вчителів]
[Результати анкетування]

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).


Апаратне забезпечення:

 • Комп’ютери – 76шт.(2класи по 10комп.+1учит.)
 • Принтери – 7шт. МФУ-25 ( з сканерами) оснащені в обох класах.
 • Проектори 7шт. +1 смарт. дошка.. В одній аудиторії мультимедійний проектор, + 4 моторизованих екрани +2 екрани переносні.


Програмне забезпечення:

 1. Операційна система – Windows , Linux
 2. Антивірусна програма - АВІРА
 3. Microsoft Ofice , Libre Office
 4. Оснащені 1С для бухгалтерії та керівництва навчального закладу, "Ліга – закон" українська програма юридична.

Інформаційно-освітнє середовище та навчально – наукове забезпечення:

 1. Проводити уроки допомагають співробітники відділу з комп’ютерних технологій.
 2. Співробітники відділу з комп’ютерних технологій розробляють програми , конструктори уроків , презентації для проведення уроків і презентації творчих досягнень юних студент .Відео-уроки розроблюють навіть викладачі. Це програма в яку кожен викладач може наповнювати своїми матеріалами, туди можна викладати текст, відео, фото, музику це все конструктор уроків розроблений, яким нажаль рідко користуються наші вчителі. Відео – уроки це на дисках програми або You Tub. Wi – fі зона покриває весь простір Академії . Паралельно комп’ютерна мережа об’єднує всі 76 ком’пютерів. Документообіг відбувається по мережі. Оснащена мережевим сховищем . Wi – fi зона поділена тільки для доступу до інтернету. Wi -fi зона для викладачів, які користуються смартфонами, комп’ютерами, ноутбуками, телевізорами (які приєднують до мережі з Wi-fi).

Завдання 2

Гугл-календар для учителів: Календар розклад

Календар Адміністративні події

Завдання 3

Семінар для вчителів КДАМ:
[Семінар]

Завдання 4

Проектування інформаційного освітнього середовища навчальної установи

Інформаційне середовище має відповідати запитам сучасного суспільства, варто також звернути увагу на програмне наповнення класів, підвищення інформаційної кваліфікації вчителів теж лежить на плечах навчальної установи. Тому до проектування потрібно ставитись відповідально та раціонально,а саме :

 1. Провести моніторинг навчального закладу за такими критеріями: завантаженість комп’ютерних аудиторій,готовність педагогічних кадрів у галузі інформаційних технологій, використання можливостей корпоративної мережі в навчальному процесу та управлінській діяльності.
 2. Запровадити інформаційні технології
 3. Підготувати педагогічні кадри
 4. Проводити моніторинг роботи інформаційно-освітнього середовища
 5. Швидко та якісно виправляти недоліки роботи інформаційно-освітнього середовища.

Методичні рекомендації проектування інформаційного освітнього середовища ВМК КДАМ

 1. Завести електронний щоденник.
 2. На 1 поверсі встановити дисплей де в вечірній час запускати інформацію для батьків , та презентації творчих досягнень юних студентів.
 3. Збільшити кількість інтерактивних дошок, початкова школа. Історія, географія, фізика, хімія, іноземні мови. У зв’язку з тим що у нас мистецький навчальний заклад ці предмети вивчаються в жатому вигляді , немає спеціально обладнаних кабінетів, то практика, практичні завдання, досліди, можна було б робити на екрані. Диски є, програми є, але демонстрації у нас нажаль немає.