Єгерь

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук

Єгерь, - мисливець


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках


Єґер (нім. Jäger — мисливець) —

Спеціаліст-мисливець, що керує полюванням. Спеціаліст, що веде облік фауни у лісах, національних парках та здійснює нагляд за нею. Єгер (військова справа) — спеціально тренований солдат для ведення воєнних дій у природних умовах, переважно в горах.


Академічний тлумачний словник

Є́ГЕР, я, чол. 1. Спеціаліст-мисливець, що керує полюванням. Трохи не щодня ганяв [граф] на полювання в карпатські ліси з єгерями та полоненими, щоб заганяли звіра (Іван Ле, Мої листи, 1945, 138); Впізнав Ярема і паничевого єгеря Степана (Панас Кочура, Зол. грамота, 1960, 11). 2. Солдат особливого стрілецького полку в деяких арміях. Він [вітерець] приносив з собою свіжі запахи степового зілля і задьористі голоси єгерів, які співали стару солдатську пісню, маршируючи між побурілими фортечними валами (Спиридон Добровольський, Очак. розмир, 1965, 5). 3. Службовець радгоспів, парків і т. ін., що доглядає і навчає тварин, птахів, яких там розводять. Крилатих переселенців [сірих куріпок] доглядає єгер Приходько. Він їх годує, відганяє шулік та інших хижаків (Радянська Україна, 9.II 1960, 3). 4. Слуга у старовинному поміщицькому господарстві; виїзний лакей.

Словник іншомовних слів Мельничука

є́гер

(від нім. Jager – мисливець) 

1. Солдат особливих стрілецьких (єгерських) частин у ряді армій. 2. Спеціаліст-мисливець, який керує полюванням, доглядає тварин у заповідниках і мисливствознавчих господарствах. 3. За феодалізму слуга в поміщицькому господарстві, виїзний лакей.

Ілюстрації

Єгер 1.jpeg Єгер 2.jpeg Єгер 3.jpeg Єгер4.jpeg

Медіа

Владимир Высоцкий. Охота на волков.

Див. також

Джерела та література

Лісник і його син. Українська народна казка Буковини

Зовнішні посилання

Відкриття сезону полювання